Ana sayfa Sağlık Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

10
0
PAYLAŞ
ağlamayı önleme
ağlamayı önleme

Hayatı kolaylaştıracak bazı bilgiler sayesinde artık çevrenizde kendinize güveniniz gelecek, bazı şeylerden daha kolay sıyrılıp siz de artık daha keyifli bir yaşam süreceksiniz. Örnek olarak hemen konulara giriş yapalım isterseniz. Öncelikle bazen çok güleriz değil mi? Hele ki bizi bayağı bir güldürecek şey olduğunda, gülme krizine girebiliriz. İşte böylesi durumlarda ne yapacağınızı hiç düşünmüş müydünüz? Ya da burnunuz tıkandığında neler yapmanın faydalı olacağını? Uykusuzluk ya da kalp atışına veya migren ağrılarından diş ağrılarına kadar sizi genel anlamda rahatsız eden çoğu şeyin aslında kolayı yöntemlerle kurtulma durumları mutlaka bulunmaktadır. Bazı pratik yöntemlerle üstte belirttiğimiz türdeki durumlardan kurtulmak son derece kolay olabilmektedir.

Hemen bu belirttiğimiz bazı pratik yöntemlere geçelim isterseniz. Öncelikle bazen uyku sorunlarınız varsa bundan kurtulmak aslında çok kolay. Siz uykusuzluk durumunda ne yaparsınız bilmem ama uyumakta güçlük çeken biri, 1 dakika boyunca gözlerini hızlı şekilde kapatıp açtığında uykuya hemen dalabilir. Boğazda hissedilen ağrıyı hafifletmek içinse, yumuşak türde şekerleme yemek iyi gelecektir. Diyelim ki öğürmeye başladınız, işte o zaman başparmağınızı yumruğunuzun içine sokmalısınız. Bu hareketle öğürmeniz son bulacaktır. Yatmanıza rağmen başınız dönüyorsa ve bundan kurtulmak istiyorsanız, hemen bir ayağınızı yere koyunuz. Bu durum beyninizin pozisyonunu yeniden hesaplamaya yardımcı olacaktır. Böylelikle bedende oluşan baş dönmesi son bulabilecektir.

uyku sorunları

uykusuzluk

Kalp atışını yavaşlatmak isterseniz, başparmağı ağza sokup üflemek buna kesinlikle yardımcı olacaktır. Gözlerinizi sonuna kadar açıp, bir yandan kırpmamaya başlayarak ağlamanızı rahatlıkla önleyebilirsiniz. Stresliyseniz ya da bir sınav öncesi stresten kurtulmanız gerekiyorsa, duyguları yazmanız aynı zamanda üzüldüyseniz bile bundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Gülme krizine girince kendinizi çimdiklemek bunun durmasına yardımcı olacaktır. Hapşırmayı geçirmek için ise, dilinizi dişlerin arkasına bastırmak iyi gelecektir. Uykulu hissedince, nefesinizi tutabildiğinizce tutmak uykulu halden sizi kurtaracaktır. Soğuk bir şeyin vereceği baş ağrısı hissini geçirmek için ise, dili damağınıza doğru bastırmalısınız. Diş ağrısı durumunda ise, başparmağınız ve işaret parmağınız arasında buz ovalamanız diş ağrınızı yüzde elli azaltacaktır. Migren durumu yaşayan kişiler ise buzlu suya ellerini koyduklarında ve esnettiklerinde, migren ağrılarının hafifleyeceğini fark edeceklerdir. Bu gibi güzel hayatı kolaylaştıracak pratik yöntemleri umarım beğenmişsinizdir.

boğazda hissedilen ağrıyı hafifletmek

ağlamayı önleme

öğürmeye önlem

PAYLAŞ
Önceki makaleFarklı Türde Boncuklu İğne Oyaları
Sonraki makalePüsküllü Paça Jeanleri Kombinlemek
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here