Havluyla Banyo Paspası Yapımı

Merhaba bayanlar; tekrar ilginç bir kendin yap fikriyle bir aradayız. Evdeki günlük kullanımda yer alan ince havluların bir araya gelmesiyle oluşacak bir banyo paspasını yapmaya karar verdik. Satın alınacak elbette çok hoş banyo paspasları yanında biraz hafif kalabilir, fakat kendinizin yapacağı bir el ürünü olacağından çok kolayca şekillendirilebilecek harika bir paspas olacağı da kesindir. Havluyla banyo paspası yapmak, kesinlikle hoşunuza gidecek bir fikir olacaktır. Farklı güzellikteki renkleri bir araya getirip, havludan banyo paspasınızı daha eşsiz güzelliğe de büründürebilirsiniz. Bu sizin olduğu kadar, çevrenizdeki hanımlar içinde apayrı bir fikir haline gelecektir.

Havluyla Banyo Paspası Malzemeleri

Eşit uzunlukta ve büyüklükte üç farklı ince havlu (renkleri farklı olmalıdır), dikiş ipliği, makas, iğne, toplu iğne şeklinde malzemelerimiz bulunmaktadır. Havludan banyo paspasını yapmak için bu son derece kolay gelecek malzemeleri hazırlamak kesinlikle basit olacaktır. Zaten birçoğu evinizde olan malzemelerdir. Eğer evde bu türde ince havlunuz yoksa, dışarıdaki mağazalarda ucuza satılan birkaç ufak havludan da bir birine ekleme suretiyle bu kadar büyük olmasa da güzel ufak bir paspas da yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda çocuk paspası da olabilir. Tabi o da ayrı bir fikir, fakat biz isterseniz malzemeler tamamsa, hemen havludan yapılacak banyo paspası işimize başlayalım.

havludan banyo paspası
havludan banyo paspası

Havluyla Banyo Paspası Yapılışı

Havludan yapılacak paspasın resimli anlatımı da mevcut olacaktır diyerek başlayalım. İlk olarak üç ayrı havluyu resimdeki gibi belli yerlerinden olmak kaydıyla, kesip belli uzunlukta parçalar elde etmeliyiz. Tabi aynı uzunlukta havludan bayağı bir parça elde etmekte fayda olacaktır. Çünkü bir birine ekleme stiliyle paspasın büyüklüğüne ulaşıncaya kadar havluları, birbirine eklememiz gerekebilir. Kesim işlemleri tamamsa, üç parçayı da resimdeki gibi üst üste gelecek şekilde koyuyoruz. Daha sonra tekrar resim yedideki gibi dikim işlemine başlayacağız.

Resim sekiz ve dokuzdaki gibi katlayarak iğneliyoruz. Toplu iğneler kullanıp, resim 10 ve 11’deki gibi havluların adeta rulo halini almasını sağlayacağız. Üç parça da kurdele örmek için hazır konumda olmalıdır.  Resim 12 ve 13’deki gibi adeta saç beliği örercesine örmeye devam edeceğiz. Paçamız bitince peşine yeni bir havlu ekleyip devamını getirebilirsiniz. Resimlerden ilerlediğinizde takılmadan yapabilirsiniz. Daha sonra resim 16’daki gibi içten dışa doğru bir halka oluşturacak şekilde işlem sağlayacağız. Resim 17 ve 18’deki gibi şekle ulaşınca uç kısımları resimdeki gibi dikeceğiz. Böylelikle paspasımızda yer alan toplu iğneleri çıkardıktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı