Havludan Şirin Ayıcık Yapımı

havludan yapılma küçük ayı
havludan yapılma küçük ayı

Havludan şirin bir ayıcık yapmak için sizlere bu şahane projemi sunmak istiyorum. Oldukça kolay bir çalışmadır diyebilirim. Fakat havlu üzerinde bu oyuncak ayıcığı yapacağımız için biraz karışık gibi gelebilir. Havludan ayıcık yapımına resim birden itibaren hemen başlayalım isterseniz. Öncelikle birinci resimdeki gibi bir havlu tedarik edelim. Resimlerden malzemeleri kolay şekilde tedarik edebilirsiniz. İlk aşama olarak beşinci resimdeki gibi havluyu yere koyuyoruz. Sonrasında havluyu rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz. Bir üstten ve bir alttan resim yedideki gibi sarmaya devam ediyoruz.

şirin ayı havlu katlama
havlu katlama yöntemleri
havlu katlama tekniği
havlu katlama işi
havlu nasıl katlanır
farklı havlu katlama teknikleri
ayı şeklinde havlu nasıl katlanır
havlu katlama ayı şeklinde

İşlemleri devam ettirdiğimizde havlu, resim sekizdeki gibi şekil almış olacaktır. Daha sonra el işaretlerine bakarak havluyu çamaşırın suyunu sıkar gibi çeviriyoruz. Devamında ise on birinci resimdeki gibi sol elle orta kısımdan şekildeki gibi tutalım. O esnada bir yandan sağ elle resimdeki gibi işlem sağlayalım. Sağ eli bıraktığımızda resim on ikideki gibi bir hal almalıdır. Orta kısma bir sıkıştırıcı ip kullanıyoruz. İpi birkaç kat yapınca resim on dörtteki gibi görünecektir. Resim on dört sonrasında havludan yapılma küçük ayının gövde kısmı yüzde doksan hazır hale gelecektir. İşlemlerin devamında ise küçük ayıcığın kulaklarını yine daha sıkı olan gerdirme iplerimizle halledeceğiz.

ayı şeklinde havlu katlama
havludan şirin ayıcık
havlu katlama sanatı
şekilli havlu katlama
havludan küçük ayı yapma
havlu süslemeleri
küçük havlu oyuncak ayı
havludan yapılma ayıcık

Öncelikle resim on altıdaki gibi sağ kulağı belirgin hale getirerek elimizdeki küçük gerdirme ipini kullanarak sağ kulağı yapalım. Daha sonra ise sol kulak kısmına da aynı işlemi uygulayalım. Havludan yapılma ayıcık için neredeyse bütün işlemler tamamlanmak üzere diyebilirim. En son olarak havlu ayıcık için gerekli düzeltmeleri elle resim on yedideki gibi yapmalıyız. On sekizinci resimde ise gerekli son rötuşları da sağlıyoruz ve ayıcığın tamamlanmasına çok az kalacaktır. Son adımda kurdeleyi alarak küçük havlu oyuncak ayının orta kısmından geçirip bağlayalım. Bu işlemi sağladıktan sonra sevimli kukla havlu ayı oyuncağımız son haline gelmiş olacaktır. Beğeneceğinizi umduğum bu sevimli ayıcık, varsa çocuklarınız ya da sevdiklerinizin çocukları için güzel bir hediye olacaktır.

havludan yapılma küçük ayı
havludan ayıcık yapımı
havludan şirin bir ayıcık yapmak
havludan yapılma küçük ayı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı