Ana sayfa Nasıl Yapılır Havludan Şirin Ayıcık Yapımı

Havludan Şirin Ayıcık Yapımı

15
0
PAYLAŞ
havludan yapılma küçük ayı
havludan yapılma küçük ayı

Havludan şirin bir ayıcık yapmak için sizlere bu şahane projemi sunmak istiyorum. Oldukça kolay bir çalışmadır diyebilirim. Fakat havlu üzerinde bu oyuncak ayıcığı yapacağımız için biraz karışık gibi gelebilir. Havludan ayıcık yapımına resim birden itibaren hemen başlayalım isterseniz. Öncelikle birinci resimdeki gibi bir havlu tedarik edelim. Resimlerden malzemeleri kolay şekilde tedarik edebilirsiniz. İlk aşama olarak beşinci resimdeki gibi havluyu yere koyuyoruz. Sonrasında havluyu rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz. Bir üstten ve bir alttan resim yedideki gibi sarmaya devam ediyoruz.

şirin ayı havlu katlama havlu katlama yöntemleri

havlu katlama tekniği havlu katlama işi

havlu nasıl katlanır farklı havlu katlama teknikleri

ayı şeklinde havlu nasıl katlanır havlu katlama ayı şeklinde

İşlemleri devam ettirdiğimizde havlu, resim sekizdeki gibi şekil almış olacaktır. Daha sonra el işaretlerine bakarak havluyu çamaşırın suyunu sıkar gibi çeviriyoruz. Devamında ise on birinci resimdeki gibi sol elle orta kısımdan şekildeki gibi tutalım. O esnada bir yandan sağ elle resimdeki gibi işlem sağlayalım. Sağ eli bıraktığımızda resim on ikideki gibi bir hal almalıdır. Orta kısma bir sıkıştırıcı ip kullanıyoruz. İpi birkaç kat yapınca resim on dörtteki gibi görünecektir. Resim on dört sonrasında havludan yapılma küçük ayının gövde kısmı yüzde doksan hazır hale gelecektir. İşlemlerin devamında ise küçük ayıcığın kulaklarını yine daha sıkı olan gerdirme iplerimizle halledeceğiz.

ayı şeklinde havlu katlama havludan şirin ayıcık

havlu katlama sanatı şekilli havlu katlama

havludan küçük ayı yapma havlu süslemeleri

küçük havlu oyuncak ayı havludan yapılma ayıcık

Öncelikle resim on altıdaki gibi sağ kulağı belirgin hale getirerek elimizdeki küçük gerdirme ipini kullanarak sağ kulağı yapalım. Daha sonra ise sol kulak kısmına da aynı işlemi uygulayalım. Havludan yapılma ayıcık için neredeyse bütün işlemler tamamlanmak üzere diyebilirim. En son olarak havlu ayıcık için gerekli düzeltmeleri elle resim on yedideki gibi yapmalıyız. On sekizinci resimde ise gerekli son rötuşları da sağlıyoruz ve ayıcığın tamamlanmasına çok az kalacaktır. Son adımda kurdeleyi alarak küçük havlu oyuncak ayının orta kısmından geçirip bağlayalım. Bu işlemi sağladıktan sonra sevimli kukla havlu ayı oyuncağımız son haline gelmiş olacaktır. Beğeneceğinizi umduğum bu sevimli ayıcık, varsa çocuklarınız ya da sevdiklerinizin çocukları için güzel bir hediye olacaktır.

havludan yapılma küçük ayı havludan ayıcık yapımı

havludan şirin bir ayıcık yapmak havludan yapılma küçük ayı

Karaköy Güllüoğlu INT
PAYLAŞ
Önceki makaleDünyanın En Sağlıklı Besinlerinin Listesi
Sonraki makaleMine Motifi Nasıl Yapılır?
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here