Havlu Kenarı Sepet Modeli İğne Oyası

Havlu Kenarı Sepet Modeli İğne Oyası
Havlu Kenarı Sepet Modeli İğne Oyası

Her zaman tığ ile ilgili havlu kenarı örnekleri paylaşmıştım. Bu sefer de havlu kenarı iğne oyası paylaşmak istedim. Özellikle de Marifetli Eller kanalının yeni bir anlatımı olan iğne oyası havlu kenarı sepet modeli yapımını beğendim. Gerçekten güzel bir el işi çalışması olmuş. Sizin de havlu kenarlarınızı süslemesini istiyorsanız yazımın devamını mutlaka okuyun.

İğne oyasından mutfak havlu kenarı yapımı sepet modeli üzerinden anlatılmıştır. Öncelikle zürafadan sepet oluşturulmuştur. Ardından sepetin üzerinde sinek kanadı ile dağ yapılmıştır. Sinek kanadının uçlarına da fiyonklar yapılarak iğne oyası havlu kenarı örneği tamamlanmıştır.

İğne İşi Havlu Kenarı Sepet Oyası Yapımı

Havlu kenarı üzerine zürafalar önceden işlenerek hazır hale getirilmiştir. Sonrasında sepetin yapımı ile işe başlanmıştır. İlk sırada zürafalar içine batarak 10 tane zürafa yapılmıştır. Sonraki sıralarda zürafa sayıları artırılarak en son sırada 15 zürafa olana kadar devam edilmiştir. Her zaman başında ve sonunda artırma yapılmıştır. Bir de her sıra sonunda oya döndürülerek başa geçilmiştir.

iğne oyası havlu kenarı sepet modeli
iğne oyası havlu kenarı sepet modeli

İğne oyası sepet modelinin ikinci aşaması olan sinek kanadından dağ yapımı işlemine geçilmiştir. Bunun için sepetin son sırasının sol başındaki zürafaya ip düğümlenmiş ve ilk sinek kanadı yapılmıştır. Sonrasında sinek kanadı üzerine sinek kanadı yapılarak ve aynı zamanda eksiltme uygulayarak devam edilmiştir.

Havlu kenarı iğne oyası modelinin son aşamasında ise fiyonklar firkete yardımı ile tek tek yapılmıştır. Yapılan fiyonklar dağ motifinin dışında kalan pırpırların uçlarına eklenmiştir. Bir fiyonk da dağın ortasına ilave edilerek havlu kenarı için iğne oyası sepet modeli tamamlanmış olur.

Anlatımlı Havlu Kenarı Sepet Modeli İğne Oyası Videosu

Eğer yukarıdaki anlatımdan bir şey anlamadıysanız aşağıdaki anlatımlı videosundan nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/lSLIcR-Bzd8

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı