Hasır Örgü Kese Lif Modeli Yapımı

Hasır Örgü Kese Lif Modeli
Hasır Örgü Kese Lif Modeli

Tasarımı Nezen Hanım’a ait olan yapılışının anlatımının Pamuk Lifler tarafından gerçekleştirilen çok şeker bir lif yapımını paylaşacağız. Adı hasır örgü kese lif modeli olan bu örnek aynı bir hasır çantayı andırmaktadır. Yapılışı görüntüsüne bakıldığında çok zor gibi görünse de aslında çok kolay bir lif örneğidir.

Tığla örülen bu kese lif modeli 5 farklı renkte lif ipi ile örülmüştür. Çok fazla rengin bir arada kullanımı sonucunda çok tatlı bir lif elde edildiğinden özellikle çeyizlik olarak kullanılabilir. Aynı kare çizgili kese lif modeli gibi.

Hasır Örgü Kese Lif Örneği
Hasır Örgü Kese Lif Örneği

Hasır Örgü Kese Lif Modeli Nasıl Örülür?

Yapımına 11 fıstık üzerine kese lifin alt kısmından başlanmıştır. Hasır örgü kese lif örneği yıldız lif tekniği ve kutucuk lif tekniği birleşimi ile örülmüştür. İki sıra beyazla örüldükten sonra kenarları yıldız tekniği ile ortası ise kutucuk tekniği ile örülmeye devam edilmiştir. Toplamda 14 sıra fıstık elde edildikten sonra üzerine 3 sıra da boğaz kısmı yapılmıştır. Bu kısımda fıstıklar orta kısmında olduğu gibi kutucuk şeklinde örülmüştür.

Bu şekilde 2 parça örüldükten sonra ortada yer alan renk kısımlar yine fıstıklı bir şekilde örülmüştür. Sonra bu iki parça birbirlerine farklı renkte bir lif ipi ile tekli fıstıklarla birleştirilmiştir. Son olarak boğaz kısmına kurdele eklenerek fiyonk şekli verilmiş ve hasır örgü kese lif süslenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/BhNsQ5Cmsxs (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı