Haroşalı Kabartmalı Bademler Örgü Modeli

Haroşalı Kabartmalı Bademler Örgü Modeli
Haroşalı Kabartmalı Bademler Örgü Modeli

Bayan kazaklarında ve yeleklerinde kullanabileceğiniz haroşalı kabartmalı bademler örgü modeli yapılışı ile ilgili paylaşımda bulunacağım. Model kabartmalı ve göze hoş görünen bir modeldir. 12 ilmek ve katları olarak hesaplayıp kendi örgünüzde bu modeli kullanmaya başlayabilirsiniz.

Videolu anlatımı da bulunan haroşa örgü modeli bir bayan kazak örneğinden alınmadır. Çalışma Angora bir ip kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Modelin yapılışını daha iyi özümseyebilmeniz için videoda ise orta kalınlıktaki bir ip ile çalışılmıştır.

Kabartmalı Bademli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Haroşalı kabartmalı bademler örgü modeli iki tarafta kurulan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bir sıra düz örerek örneği örmeye başlıyoruz ve ardından modelin kurulumuna başlıyoruz. Ön yüzde 11 ilmek düz arada bir ilmek dolanıp düz örülerek devam edilir. Ters yüzde tüm ilmekleri düz örüyoruz. Sonraki sırada örgü bitene kadar haroşa örülerek devam edilir. Bu şekilde 5 sıra artırma yaparak ilerliyoruz. Artırma bitince toplama işlemine geçilir. Bunun için örmüş olduğumuz 11 düz ilmek şişe geçirilerek düz örer gibi bir kerede toplanmalıdır. Sonraki sıralarda tekrardan bir model açılımı yaparak badem motiflerini örerek modelimi bitiriyoruz.

Haroşa Kabartmalı Badem Motifli Örgü Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı