Ana Sayfa Örgü Modelleri Haroşa Örgü Nasıl Yapılır

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır

Haroşa Örgü Nasıl Örülür
Haroşa Örgü Nasıl Örülür

Örgüde İlk Başlangıç Modeli; Haroşa

Örgü yapmaya başlayanlar için en kolay ve ilk öğrenilmesi gereken modellerden bir tanesi de haroşa örgüdür. Haroşa örgü modelinde tüm ilmekler aynı yönde ve şekilde örülür. Ayrıca örgünün ön yüzü de,  arka yüzü de aynı örgü tekniği ile örülür. Örmesi son derece kolay olan modelimizde sayı ve sıranın karışması söz konusu değildir. Haroşa örgü tüm örgü çeşitlerinde kullanılabilir.

Haroşa örgü modelimizi yaparken ipliğin hep aynı yönde olması gerekiyor. İlmeklerimizi şişimize geçirdikten sonra ilk ilmeğimizi örmeden diğer şişimize atlatıyoruz. Her sırada ilk ilmeği örmemeye özen gösteriyoruz. Örgümüzün yan kısımlarının düzgün durması için buna dikkat etmek gerekiyor. İkinci ilmeğe geçmeden, İpliğimizi kendimize doğru, ön tarafa geçiriyoruz. Şişimizi ilmeğimizin ortasından geçiriyoruz, ardından ipimizi kendi tarafımızdan şişimize doluyoruz. İpliğimizi ilmeğin arasından çekerek ilmeğimizi oluşturuyoruz, diğer şişimizden de ilmeği çıkarıyoruz. Haroşa örgü modelimizde tüm sıra boyunca tüm ilmeklerimizde bu işlemi uyguluyoruz. Örgümüzün arka kısmına geçtiğimizde de aynı şekilde ipimizi kendi tarafımıza alarak örüyoruz. Örgüde ters ve düz olarak adlandırılan örgü modelinden sadece ters olanını uyguluyoruz. Ancak kimileri için ipliği arka taraftan alarak örmek daha kolay olabilir. Her ilmeği örerken, ipi arkadan alarak da örebilirsiniz. Haroşa da esas olan; ipliğin aynı yönde olması ve her sırada bu şekilde örülmesidir.

Haroşa örgü ile yapacağınız yelek, ceket, patik, battaniye ve el bezlerini uzun süre hiç yıpranmadan kullanabilirsiniz. Deliksiz ve sık bir örgü modeli olduğu için kışın sıcacık tutan şapka ve atkılar için de oldukça uygundur. Haroşa örgü hem kolay, hem de hızla üreyen bir modeldir. Özellikle akıllı iplikleri haroşa örgü ile örebilir, harika örgüler elde edebilirsiniz. Örgülerinizi kafanız karışmadan kolaylıkla ve rahatça örebilirsiniz.

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır

Haroşa Örgü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here