Harika Yazma Kenar Modeli İşlemeleri

En Yeni Tığ İle Yazma Oyası Modelleri
En Yeni Tığ İle Yazma Oyası Modelleri

Merhaba hanımlar; örgü örmek çoğu zaman boş vakitleri daha şahane hale getirebiliyor. Sizlere bu yazımda ise harika yazma kenarı modellerinin en yeni türlerini sunmak istedim. Yazma kenarı işlemeleri özellikle günümüzde çeyizlerde dikkat çeken örgü işleri arsında yer alıyor. Eğer farklı türde güzel örgü örnekleri arıyorsanız, adresimizde yer alan çok özel örgü tarihleri ve yazma kenarı modelleri size özeldir. İlk örnekle başlamak istiyorum. Birbirinden güzel motifleri sizler için özel şekilde internette araştırması her zaman hoşuma gidiyor diyebilirim.

İlk örnekte yana doğru sarı ve mor renkte küçük çiçek desenleriyle bezenmiş bir model yer alıyor. Devamındaki örnekte ise baklava dilimini andıran motifler yazma kenarını güzel gösterecek türdedir. Eskiden bu yana gelenek ve göreneklerimizde de yer alan yazma kenarı örneklerini boş vakitlerinizde siz de işleyebilirsiniz. Örneğimizde açık pembe üzerine yeşilli beyazlı yine pembe renkten oluşan harika bir desen yer almaktadır. Farklı örnekleri keşfetmek istediğinizde beyazın bütüne yayılmış olduğu ve kırmızılı yeşilli çiçeklerin de bulunduğu örneğimiz işinize yarayacaktır. Sıradaki örnek ise görsel açıdan son derece mükemmel görünen çok özel bir motiftir. Örnekte mor ve beyazla bezenmiş alt kısmında güzel bir yeşilin uygulandığı el işini görüyoruz. El işi demişken, çoğu bayan el işi yapmasını bilmiyor ya da çekiniyor. Aslında o kadar da zor olmayan bu motifleri biraz bilgiyle bile başlayarak işleyebilirsiniz.

Beyazın hakim olduğu çok özel örneklere devam ediyorum. Yine açık pembe mor ve yeşil kombinin oluşturduğu örneğimizde, beyaz yazmaya kenar olmuş bu motif türü, gayet ilgi çekici duruyor. Fıstık yeşili bir örneğe bu kadar mı yakışır diyeceğimiz örneğe geldi sıra. Fıstık yeşili bir yıldız motifi ve beraberinde pembe rengin hakim olduğu çiçek süslemesi de oldukça harika görünen bir el işi örneğidir. Resimli galerimizde yazma kenarlarından bir sonraki örnekte ise pembeli sarılı bir çiçek motifi kullanılmıştır. Sonrası örneğimizde ise pembe rengin bütüne yayılmış halini ve uç kısımlarda yine tek renk olan pembeden motifler göreceksiniz. Devamındaki yazma kenarı örneğimizde ise yeşil rengin bütüne yayılmış halini keşfedeceksiniz. Yeşil desenleriyle çoğu hanımın ilgisini çekecek türde durmaktadır. Yine bu türde farklı örnekleri adresimizde sıkça sunacağız şimdilik iyi günler dileriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı