Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Harika Örgü Nakış Modelleri

Harika Örgü Nakış Modelleri

199
0
PAYLAŞ
örgü nakış modelleri
örgü nakış modelleri

Beklentilerimize güzel bir şekilde cevap veren örgüler, farklı şekillerde yapıldığında inanılmaz bir seçeneği bizlere sunar. Ben düz örgü sevmeyi sevdiğim için farklı şekillerde yapılan modelleri de sizlere derlemeye çalışıyorum. Daha önce dikişsiz örgü birleştirme gibi kolay ve özel uygulamaları vermiştim. Bu yazımda da sizler ile örgü nakış modelleri hakkında bazı çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Bu modeller gerçekten inanılmaz sonuçları, basit bir şekilde uygulama yaparak sizlere sunacaklardır. Özellikleri ve uygulamaları da oldukça kolay olduğundan, düz örgü bilen herkes bunu yapabilir.

örgü nakış modelleri

Şimdi resimlerde de ayrıntıları görebilirsiniz. Önce düz örgü örün, sonra farklı bir renk ile iğne ardı olarak aynı hizada bir renk gidin. Ardından diğer bir renk ile resimdeki gibi burgular yaparak, ters geri işlem ile inanılmaz bir nakış uygulaması yapabilirsiniz.

örgü nakış modelleri resimli

Yukarıda gördüğünüz nakış modeli biraz zor ve karmaşık gelebilir. Ama aslında doğru sıralama ile yapabilirseniz gerçekten çok eğlenceli bir şekilde yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bu tip örgü nakış modelleri için basit işlemler yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Öncelikle en sağa bakarsanız yeşil ip ile uzun şeritler yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise önce pembe sonra bordo ip ile işlem yapılmış. Resimdeki detaylar ile işlemi yapmanız kolay olacaktır.

Harika Örgü Nakış Modelleri 3

Bu model ise lale görüntüsü verilmiş bir şekildedir. Alt sıra resimde görüldüğü gibi yapılıp, sonra diğer renkler sıra ile uygulanmış. Detaylarını bulamadım ama bu modeller zaten bakıldığında yapılabilecek örgü nakış modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

düz örgü

Bu model ise ilk verdiğim modelin türetilmiş hali. Yani tek renk değil, iki renk kullanarak bu şekilde şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgü Nakış Modelleri

Bu da sarmal tarzı uygulayabileceğiniz bir nakış modeli. Önce düz bir şekilde her bir ilmekten geçişler yapacak, sonrasında ise diğer renk ile bir alttan, bir üstten geçerek sonuca kolayca ulaşabileceksiniz.

Örgü Nakış İşleri

İşte oldukça sıra dışı ve yapımı da oldukça kolay bir başka model. Önce yeşil rengi yapıyoruz, sonrasında ise resimde görüldüğü şekilde devam ediyoruz.

Örgü Nakış

Bu da daha önceki modele benzer ama alımları farklı olduğu için daha değişik duruyor.

örgü nakışları

İşin mantığını öğrendikten sonra, yukarıda ki gibi inanılmaz modelleri de yapabileceksiniz. Sizlere fikir verdiğimizi umduğum bu modeller ile basit örgüleri nakışlar ile şık bir hale getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here