Harika Örgü Halı Modelleri

resimlerle örgü halılar
resimlerle örgü halılar

Evlerin belli köşelerini daha şık göstermek uğruna yapılan çok şık halılar bulunmaktadır. Örgü türü bir halı ise evinizi olduğundan daha harika göstermede birebirdir. Bazı halılarımızı kendimiz örmemiz halinde, o halı bizim için daha bir kıymetli olabilmektedir. Kendimizin yapacağı örgü halılar, istenen renklerde olacaktır. Zevkimizi konuşturacağımız kendi yapımımız olan ev halıları, kesinlikle dışarıdan gelen birinin de dikkatini çekecektir. Kendi rengimizi seçince bir de örgü için şişi belirledikten sonra, bize sadece o sanat eserini oluşturması kalacaktır. Örgü örneklerini seven hanımlara asla zor gelmeyecek olan örgü halılar, yapılması en zevki örgülerden olabiliyor. İşte bu gerekçede, son zamanlarda halı yapmak isteyen örgü halı ile uğraşmak isteyen bayan sayısını hayli artırmış durumdadır.

Aynı şekilde şiş yardımıyla birçok örgü halının yanında birçok örgü paspas elde etmek de mümkündür. Örgü modelleri kesinlikle artık günümüzde bütün hanımların baş uğraşları haline gelmiştir. Televizyona bakarken bile hep örgüyü düşünen ev hanımları, bu örgüleri kolay ve hızlı şekilde çıkarabilmektedir. Ev hanımlarının vazgeçilmezi durumundaki bu örgü türleri, adeta bayanların günlük hobileri halini almıştır. Örgü paspasların yanı sıra birçok yelek modeli de, bayanların ellerinden çıkan el işi göz nuru parçalar olabilmektedir. Kimi zaman örgü işi bu örneklerin evlerde masa üstleri içinde işlendiğini görmüşlüğümüz bulunmaktadır. Anneler bir yandan bu harika örgüleri işlerken, yaşları küçük olan kız çocuklarına da bu örgüleri bir yandan öğretmektedirler.

Sizler için hazırladığımız galerimizde sizlere özel, örgü farklı desenleri yer alan modelleri görebilirsiniz. Bu modeller arasında örgü halı türleri, birçok modelde farklı örgü halılar yer almaktadır. Sık şekilde yünlerin aralarında boşluk bırakmak kaydıyla, oldukça farklı motifler elde edilen halıları seveceğinizi ummaktayım. Ayrıca yine farklı türde bir şiş kullanımı da yine, farklı bir görünüm kazandırabilecektir. Örgü halılar için kullanılan yün çeşitleri de şişlerde bazen değişkenlikler gösterebiliyor. İster kalınca bir şiş, isterseniz de daha geniş olan ince şişleri kullanarak harika halıları sizde tecrübe edebilirsiniz. Halınızın üzerine basınca daha farklı bir hava katması daha değişik bir algı oluşmasında, örgü halıların önemli kesinlikle büyük olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı