Harika Motifler İle Ek İşi Battaniye Yapımı

Ek işi battaniye
Ek işi battaniye

El emeği ve göz nuru ile yapılan tüm ürünler, şık, kullanışlı ve değerlidir. Bu neden ile modern çağımızda bile bu tarz ürünler etkili bir şekilde ihtiyaçları karşılamaktadır. Sizler de renkli motif yapımı ile harika sonuçları alabilir, bu güzel ürünler ile inanılmaz ve şık battaniyeler yapabilirsiniz. Dilerseniz farklı ölçülerde bu motifleri yaparak kendiniz için harika bir şal da yapabilirsiniz.

Ek işi battaniye yapımı

Motifimizin açıklamalı şeması ile sizler de bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hemen detaylı motifli battaniye yapımı ile sizler de en hızlı şekilde bu yatak örtüsünü, battaniyeyi yapabilirsiniz. 12 zincir çekerek başlayın. Üzerine 12 ikili tırabzan yapacağız ve aralarına 2 zincir çekeceğiz.

2 sık iğne yapın. İkili tırabzan yapın 3 adet ancak bunları son çekimlerini birlikte yapın. Bu şekilde 3 bacak bir yerde toplanmış olacak. Aralarda bu sefer 3 zincir çekiyorsunuz.

Şimdi köşe dönüşlerini de vereceğimiz sıraya geldik. Alt sırada 2 boşluk kalacak şekilde 3 zincir bir sık iğne tekrar 3 incir yapın. Sonra alta ki 3 zincirin üzerine 3 tırabzan tek seferde çık, 2 zincir, 3 tırabzan tek seferde çık, 4 zincir, 2 zincir, 3 tırabzan tek seferde çık yapın. Sonra yine 3 zincir 1 sık iğne 3 zincir ve diğer köşeyi de aynı şekilde yapalım. Oldukça kolay olan tığ işi battaniye yapımı zevkli bir şekilde üreyeceği için bu yatak örtüsünü sizler de hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Motifin en son sırası ekleme sırası olduğu için sık iğne yapıyorsunuz. Bu şekilde eklemeleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İster resimden, ister motif açıklamalarından bu harika modeli sizler de anında yapabilirsiniz.

Bu tarz ürünler uzun süre dayanım gösterdiği ve el emeği olduğu için her devrin ürünleridir. Ayrıca vintage tarzını taşıyan yatak örtüsü ya da battaniye tarzı ürünler, antik dekorasyonda da tercih edilmektedir. Muhteşem seçenekleri bulacağınız kendin yap sitemizden sizler de farklı modelleri bulabilirsiniz. Bu şekilde el emeğiniz ve göz nurunuz ile pratik ama çok güzel ürünler üretmeniz mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı