Harika Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Harika Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği
Harika Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği

Bazı çıtı pıtı iğne oyası örnekleri var ki tasarımları ile diğerlerinden bir adım öndeler. Biz de sizler için bu tarzda oldukça güzel bir çiçek motifli çıtı pıtı iğne oyası bulduk ve hemen paylaşmak istedik.

Bu güzelim yeni çıtı pıtı iğne oyası modeli 3 farklı renkle iki sıradan oluşmaktadır. İlk sıra tamamen yeşil iple çalışılırken, çiçekler ise 2 farklı renkte oya ipi ile çalışılmıştır.

Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Yazma kenarının zürafası geçildikten sonra üzerine küçük piramitler yapılmıştır. Piramitler de yine üst üste sıralanan zürafalardan oluşmuştur. Bu piramitler hem arayı belirlemek için hem de bir üst sıradaki çiçekleri tutturmak için örülmüştür. İki çiçek için de 1 piramit bırakılmıştır. Diğer iki piramit tepesine de çiçekler çalışılmıştır.

Harika Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Harika Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Çiçekleri yapabilmek için de iki piramit tepesi arasına büyük bir köprü yapılmıştır. Bu köprü içerisine geçilerek soluna ve sağına 3’er pırpır ile ortasına boş bir zürafa işlenmiştir. Sonra ip kopartılıp diğer renkteki ipe geçilmiştir.

Diğer renk ip köprünün başlangıcına sabitlenerek pırpıların üzerine kontur geçilmiştir. Geçilirken de ortada yer alan boş zürafanın üzerine oldukça uzun iki adet pırpır çalışılmıştır.

Son olarak ilk çalışılan renkteki ipe geçilmiş ve bu uzun pırpırların her birine birer adet keloğlan yapılarak iğne oyası anlatımı tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/7gyTFXa_zl0 (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı