Harika Bir Duvar Süsü Yapımı

Duvar süslerini çok seviyorum. Hele bir de işin içine iplikli halleri girince, duvar süsleri bence evlere çok yakışabiliyor. İşte bu nedenle sizlere bugün çok özel bir duvar süsünden bahsedeceğim. Kolay yapılan bir çalışmayla, sizde eviniz için gereken duvar süsünü basitçe yapabileceksiniz. Malzemeleri ana resimde görünmektedir. Öncelikle halkayı oluşturacak bir karton, kesmek için bir falçata veya bıçak, ana resimde altta görünen o üç adet süs. Üç adet süsün değişik olması tamamen size kalmıştır. Ben resimdeki tarzda kendi yaptığım basit süsleri kullandım. Siz dilerseniz onu geliştirebilir, daha farklı olanlarını da alta süs olarak ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz hemen yapım aşamasına geçelim. İlk işlem olarak bir yemek tabağımızı halka oluşturmak için kartona koyuyoruz. Şekil birdeki gibi falçata kullanarak bir halka çiziyoruz. D

aha sonra bir boy küçük tabağı o yuvarlağın içine koyacağız. O da şekil iki ve üçte görünmektedir. Resim iki ve üçteki işlemleri uyguladıktan sonra, çevresini resim beşteki gibi örmeye başlayacağız. Örme işleminde ilk önce resim altıdaki gibi kırmızı olan örgü ipimizle, halkayı boşluk bırakmayacak şekilde örüyoruz. Daha sonra aynı şekilde beyaz örgü ipiyle bir düğüm atarak, resim yedi ve sekizdeki gibi örümcek ağı tarzında örüyoruz. Yaklaşık on bir düğüm sonrası içlerini desenli örümcek halkası şeklinde resimdeki gibi örünce,  karşımıza resim 10’daki gibi bir görüntü çıkacaktır.

Daha sonra ise resim on birde yer alan aşağı doğru aralarında 5’er santimlik arayla, üç farklı süs yere sarkacak şekilde süs yapıyoruz. Bu süsü yaparken farklı anahtarlık benzeri metalleri kullanabilirsiniz. Benim kullandığım üç farklı süste, bir birinden değişik modelleri içeren süslerdir. Siz dilerseniz duvar süsünü daha cafcaflı yapmak uğruna aklınıza gelecek farklı fikirleri de uygulayabilirsiniz. İçinde örgü bulunan duvar süsünü oluşturduktan sonra duvarda ne kadar hoş durduğunu kesinlikle fark edeceksiniz. Bu duvar süsünü oluşturup, dilerseniz yakın arkadaşlarınıza armağan da edebilirsiniz. Turistik bölgelerde yaşayanlar, bu ürünleri yaparak ek kazanç dahi elde edebilir ve kolayca bu ürünleri çoğaltabilirler. Farklı güzel kendin yap projelerinde görüşmek üzere diyorum.

Bir önceki yazımız olan Penye Bluza Nasıl Ayrıntı Katarız? başlıklı makalemizde bisiklet yakayı v yaka yapımı, elbise yakası yapımı ve penye için yaka yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir