Harflerle Çiçekli Duvar Süsü Yapımı

harflerle çiçek süsü
harflerle çiçek süsü

Çiçekler evimizin en güzel süslerinden bir tanesidir. Rengi, kokusu ve insana bahar tazeliğini yaşatmasıyla çiçekler her kadının vazgeçilmez süs objeleri arasında yer almaktadır. İster canlı bir çiçek kullanın, isterseniz yapma çiçeklerden oluşan çeşitli süslemelerle evinizi dekore edin, her biri değişik ve hoş bir görüntüyü evinize verecektir. Kendi kendimize yapacağımız çiçek süslemeleriyle hem evimizi güzelleştirebilir, hem de keyifle yapabileceğimiz hobiler geliştirebiliriz. Yapay çiçeklerden oluşan harfli duvar süsleri de son dönemde oldukça trend olan ev dekorasyonu süslemelerindendir.. Hobi yapımı ürünlerle ilgilenen hemen herkes bu çiçeklerle süslü harflerden yapmışladır. Yapımı son derece basit, eğlenceli ve iç açıcı ürünün yapımı içinse bize sadece makas, tutkal, mukavva, sünger (Çiçekçilerde bulunandan) ve kendi zevkinize göre seçeceğiniz canlı veya yapay çiçekler gerekmektedir.

Harflerle çiçekli duvar süsünde önce karar vermemiz gereken hangi harfleri yapacağımızdır. Bu aşamada rastgele harfler seçebileceğiniz gibi belli bir isimi de yazabilirsiniz. Eğer bu ürünü birine hediye etmeyi planlıyorsanız, onun isminden oluşan harfleri kullanabilirsiniz. Harflerin yüksekliğinin en az yirmi santim olması harfli çiçek süsümüzün küçük kalmamasını sağlayacaktır. Harflerin alt tarafını kestikten sonra kenarlarını da aynı ölçüye göre ayarlayıp kesiyoruz ve bu parçaları tutkal yardımıyla birleştiriyoruz. Kenarlar yapıştırdıktan sonra kurumaya harflerimizi kurumaya bırakıyoruz. Harf yapımında zorlanırsanız cetvelle çizim işlemi yaparak, harflerinizi kesebilirsiniz.

Kuruduğundan emin olunca harflerin içine çiçekçi süngerlerimizi yerleştiriyoruz. Eğer bu süngerlerden bulamasanız kutuların içinden çıkan beyaz köpükleri de kullanabilirsiniz. Süngerler döşendikten sonra çiçeklerimizi sap kısımlarından süngerlere batırmak suretiyle tüm çiçeklerimizi harflerin içerisine dolduruyoruz. Harfli çiçek süslerimiz böylece hazır hale geliyorlar. Çiçeklerde pek çok seçenek kullanabilirsiniz. Karışık renkli yapabileceğiniz gibi tek renkli de tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı