Haraşolu Pirinç Örgü Nasıl Örülür

pirinç örgü yelek modelleri
pirinç örgü yelek modelleri

Pirinç Örgü ve Haraşoyu Birleştirmek

Örgü yaparken, düz ve ters ilmeklerin yerini her sırada değiştirerek pirinç örgü modelimizi oluştururuz. Pirinç örgü modelini kolay, basit ve şık olması sebebi ile her türlü örgüde kullanabiliriz. Pirinç örgü modelimizi, haraşo ile birleştirdiğimizde ise, daha tarz ve modern bir örgü çeşidi ortaya çıkar. Haraşolu pirinç örgü ile çok sevimli bebek yelekleri, yıpranmayan patikler ve kullanışlı ceketler örebilirsiniz. Örümü oldukça keyifli ve kavraması son derece kolaydır.

Örgümüzü örerken, ilmek sayımız önemli değildir. İstediğiniz uzunlukta ilmek ile örgümüze başlıyoruz. Ancak örgümüzü yaparken, pirinç ve haraşo yapacağımız sırayı karıştırmamamız gerekir. Bir sıra pirinç, bir sıra haraşo yapacağımız için örgümüzün ön yüzünün görünümü farklı, arka yüzünün deseni farklıdır. İlmeklerimizi attıktan sonra ilk sıramızda pirinç örgü yapıyoruz. Bir ilmekte düz olarak, bir ilmekte ters olarak örüyoruz. İlk sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz. Örgümüzün arka yüzüne geçtiğimizde; tüm sıraları haraşo olarak örüyoruz. Ters ve düz olarak örülen tüm ilmeklerin üzerinde bir sıra haraşo örgü yapıyoruz. Örgümüzün arka yüzünü bitirip, tekrar ön yüzüne geçtiğimizde pirinç örgü yapıyoruz. Ancak bu sefer alt sırada düz olarak ördüğümüz kısımları ters olarak örüyoruz, ters olarak ördüğümüz kısımları düz olarak örüyoruz. Haraşolu pirinç örgü modelimizi bu şekilde tamamlıyoruz. Oldukça kolay olan örgümüz bir sırası haraşo olarak örüldüğü için oldukça kolay ve hızlı tamamlanmaktadır. Sadece pirinç örgü yapılan sıralarda ters ve düz örülen kısımlara dikkat etmek gerekmektedir.

Haraşo ve pirinç örgü modelini birleştirdiğimiz modelimizin her iki yüzü de oldukça şık bir görünüme sahiptir. Haraşolu pirinç örgü modelini yaparken, dilerseniz ön yüzü haraşo, arka yüzü pirinç olarak da örebilirsiniz. Başlangıçta ilmeklerden sonra direk haraşo ile başlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

Haraşolu Pirinç Örgü
Haraşolu Pirinç
Haraşolu Pirinç Örgü Nasıl Örülür
Haraşolu Pirinç Örgü Nasıl Yapılır
pirinç örgü modeli nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı