Hangi Besinler Hangi Organa Yarayışlı

Hangi Besinler Hangi Organa Yarayışlı
Hangi Besinler Hangi Organa Yarayışlı

Selam arkadaşlar sizlere bu yazımda ise sağlık konusunda herkesin merak ettiği, hangi besin hangi organa faydalı konusunda bilgiler vermek isterim. Genel yapılmış olan bu araştırmada, öncelikle beyin için yarayışlı olan besinlere değinelim.

Beyin için yarayışlı besinlere baktığımızda, uzmanların ton balığı, somon balığı tüketilmesini ön gördüğünü söylemek mümkün olacaktır. Aynı zamanda bununla da yetinmeyip, sardunya ve ceviz de tüketmeniz halinde beyin bundan olumlu olarak etkilenecek ve beyniniz daha iyi çalışacaktır.

Göz için önemli besinlere baktığımızda, öncelikle mısır, havucun gözlere ne kadar yararlı olduğunu anlatmak zor olmasa gerek diyorum. Göz önemli bir duyu organımız ve neredeyse hayatımızın en önemli duyu organlarından biri olarak algılamak mümkün. Aynı şekilde göz için yumurtanın da sağlık açısından son derece önemli olduğunu vurgulamak isterim.

Sırada kaslar var. Kaslarımız için en önemli besin maddeleri ise kırmızı et, balık ve muz diyebilirim. Uzmanlara göre bu besinlerle kaslar daha iyi çalışmakta daha iyi güç depolanmaktadır. Aynı zamanda kaslara yarayışlı olan bir diğer besin ise yumurtadır. Yumurta da kaslara yönelik güç depolama adına önemli mineraller yer almaktadır.

Karaciğer için yarayışlı besin maddeleri ise şu şekildedir. Brokoli, bürüksel lahanası ve lahana karaciğere en yarayışlı gıda maddelerindendir. Yine deri için faydalı olan besinler ise somon balığı, yaban mersini ve yeşil çay olarak uzmanlar tarafından ön görülmektedir.

Kalp için önemli gıdalara baktığımızda, patates ve domatesin başta geldiğini görmekteyiz. Patates yiyenlerin normal kişilere göre kalp sağlıklarının daha ileri düzeyde olduğu söylenmektedir. Bağırsak için yarayışlı besinler ise kırmızı erik ve yoğurt şeklindedir.

Son olarak kemikleriniz için yarayışlı besinler, kereviz, portakal ve süt olarak rahatlıkla söylenebilir. Uzmanlara göre hangi besin daha çok hangi organa yaramaktadır hakkındaki bilgiler bu şekildedir. Yine resimli olarak da sizlere bu bilgileri vermek için aşağıda paylaşmış durumdayım.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı