Hamur İşleriniz Çabucak Bozulmasın

lavaşla hamur işlerini uzun süre saklamak
lavaşla hamur işlerini uzun süre saklamak

Pratik yöntemlere her gün bir yenisi ekleniyor. Şimdi sizlere sunacağımız pratik yöntem her kesimden bayanı ilgilendiriyor. Çoğumuz, özel günler için kekler ya da hamur işleri yapmaktayız. Ya da o güne özel pastaneden hamur işleri sipariş etmekteyiz. Fakat ya o hamur işlerini o gün tüketeceğiz ya da o günün bir gün sonrası bozulmuş halde koyduğumuz yer de bulacağız. İşte bu gibi durumlara son verecek, sizlere çok özel bir püf noktasından söz etmek istedik. Hamur işlerinin uzun süre dayanması için, siz de belirteceğimiz bilgileri değerlendirebilirsiniz.

Hamur İşleriniz İçin Püf Noktası

Arkadaşlarınızın evlerine gittiğinizde, özel günlerin bizim için ne kadar önemli olduğunu fark etmişsinizdir. Günün özel olmasını sağlayan ayrıntılardan biri de, o gün yenilecek olan yiyeceklerdir. Bu durumdaki en kötü halin ise, fazla kişi gelecek ümidiyle hazırlanan fazladan oluşturulan yiyeceklerdir. Hamur işlerinin erken bozulmaması, böylesi durumlarda kesinlikle çok önemli olabiliyor. Yapılacak fazlalık yiyeceklerin bozulmamasını sağlamak için, elimizde tam size göre bir püf noktası bulunuyor.

hamur işlerinin uzun süre dayanmas

Hamur İşlerinin Erken Bozulmasına Son

Sunulacak püf noktası size ister uzun yolculuk esnasında, isterseniz de evdeki fazlalık yiyeceklerin bozulmaması konusunda yardımcı olabilir. Hamur işleri artık asla erken bozulmayacak desek yeridir. Günlerce saklamak isteyeceğiniz hamur işleri konusuna, en çok da eşiniz sevinecek gibi görünüyor. Hemen lafı daha fazla uzatmadan püf noktamıza geçelim. Dün akşamdan kalan keki yemek istediniz ve bir de baktınız ki, oldukça yumuşak bir hal almış. Bunun olmaması için yapılacak tek şey, elimizin altında bir lavaş bulundurmak olacaktır. Lavaşla hamur işlerini uzun süre saklamak kesinlikle mümkündür.

Eskilerin bildiği bu püf noktasını, modern zamanların çoğu bayanı bilmemektedir. İşte sizlere, hamur işlerinin daha uzun süre dayanmasını sağlayacak püf noktası. Elinize dünden kalan ya da birkaç gün daha dayanmasını isteyeceğiniz hamur işi yiyecekleriniz varsa, mutlaka püf noktamızdaki ayrıntıları uygulayabilirsiniz. Hamur işlerinin gideceğiniz bir seyahatte, ya da iş yerine götürüldüğünde daha fazla gün dayanmasını isteyebilirsiniz. Tek yapılması gereken şudur. Hamur işi yaptığınızda, dışarıdan alabileceğiniz bir lavaşla onu daha uzun süre kıvamda tutabilirsiniz.

fazlalık yiyeceklerin bozulmaması
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı