Hamilelikte Yanlışlar Bilinen Doğrular

hamilelik yanlış bilinen doğrular
hamilelik yanlış bilinen doğrular

Yazımın hemen başında belirtmek isterim ki toplumda kulaktan kulağa yayılan bilimsel olarak doğruluğu ispatlanmamış bir sürü yanlış bilgi dolanmaktadır. Anne adayını şüpheye düşürecek tüm bu bilgileri lütfen uygulamadan önce sağlık kuruluşlarından teyit ettiriniz. Aksi takdir de üzücü birçok sonuçla karşı karşıya kalabilir telafisi zor durumlara neden olabilirsiniz. Hamilelikte doğru bilinen yanlış bilgilere hep beraber bir göz atalım isterseniz.

Jinekolojik muayenenin zararlı olduğu, günde birkaç tane sigaranın zararlı olmadığından, ultrasonun bebeğe zarar verdiğinden, anne adayının diş tedavisi yaptıramayacağından, gebelikte cinsel ilişki yaşanmayacağından, hamileliğin devam sürecinde sürekli vitamin ilacı kullanılması gerektiğinden, araba kullanılmaması gerektiğinden, sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapılmaz, Cinsel ilişki pozisyonuyla bebeğin cinsiyeti belirlenebilir, hamileyken spor yapılamaz, hamilelik süresince manikür-pedikür yapılamaz ve saç boyanamaz, anne adayı hamile iken güzelleşirse bebeğin cinsiyeti erkek çirkinleşirse kız olur, 7 aylık doğan bebekler yaşarken 8 aylık doğan bebekler yaşamamaktadır, hamilelikte mide ekşimesinin nedeni bebeğin saçlarının çıktığı manasına gelir, bebeğin suyunu arttırmak için bolca su içmelidir, uçağa binmek ya da havalimanında dedektörden geçmek bebeğe zarar verir, folik asit bebeğin zeki olmasını sağlar, bebeğin burun kemiği varsa Down sendromlu değildir, anne adayı çift canlıdır iki kişilik yemek yemesi gerekmektedir, hamilelik süresince aşerilen gıdalar yenmezse bebeğin uzvu eksik olur, gebelik süresince aşı yapılmaz ve hatta gebelik süresince banyo yapılmaz gibi bir çok yanlış bilgi toplumum tarafından doğru kabul edilmektedir.

Hamilelik psikolojisiyle aklı karışan anne adaylarına toplum tarafından dayatılan bu doğru sanılan yanlışların büyük bir kısmı oldukça ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmek için lüften yukarıda bahsedilen durumları uygulamadan önce doktorunuza danışınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı