Hamile Kalma Yöntemleri

hamile kalma metodları

Hamile kalmayı kolaylaştıracak ve hamilelik sürecini de sağlıklı bir şekilde geçirebilmek için öncelikle anne adayları bilgi eksikliklerini gidermelidirler. Eğitime her alanda ihtiyacımız varken hamilelik konusu da oldukça zaruridir. Doğal yollarla hamile kalabilmek için doğurganlığınızı üst seviyeye çıkaracak bilgi birikimine sahip olmalısınız.

Yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmek en ideal dönem olarak bilinmektedir. O yüzden bir yumurtlama takvimi oluşturmak gereklidir. Haftada 2-3 kere yaşanılacak düzenli cinsel ilişkinin hamilelik şansını arttırdığını savunan uzmanlar spermin 3 gün yaşayabildiği için spermlerin birikerek çoğalmasıyla ilişkiye girmenin daha doğru olduğunu düşünmektedirler. İlişki sırasında erkeğin tamamen vajinanın içine boşalması kadının da ilişki sonrası sırt üstü 15 dakika yatması gerekmektedir. Kadının ilişki sonrası hemen ayağı kalkması spermin dışarı akmasına neden olacağı için gebelik şansını azaltmaktadır.

Bazal vücut ısınızı takip etmek de hamile kalmanızı kolaylaştıracak yöntemler arasında yer alır. Bazal vücut ısısını ölçmek için tasarlanan termometre ile her sabah vücut sıcaklığınızı ölçüp kaydederek sıcaklığın en yüksek olduğu günden 2 veya 3 gün önce cinsel ilişki yaşamakta hamile kalmanızı hızlandırabilir. Eczanelerde reçetesiz olarak satılan ovulasyon tahmin kiti satın alarak vücuttaki hormonel dalgalanmaları gösteren idrar testini yapıp hamile kalmak için en uygun günü saptayarak da hamile kalmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Hamile kalmayı kolaylaştırmak için cinsel pozisyonun ya da bir takim bitkilerin hiçbir önemi yoktur.

12 ay düzenli cinsel ilişki yaşamasına rağmen hamileliğin oluşmadığı durumlara da kısırlık durumundan söz edilir. Çocuk sahibi olmak isteyen birçok kişi bir takım yollara başvurmaktadır.

Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerden uzak durulmalı aşırı kilo varsa zayıflamaya gayret edilmelidir. Bu faktörler hamile kalma potansiyelini olumsuz etkilemektedir.

hamile kalma yöntemleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı