Halkalı Motifli Tığ Oyası Modeli Yapımı

Halkalı Motifli Tığ Oyası Modeli Yapımı
Halkalı Motifli Tığ Oyası Modeli Yapımı

Küçük serum halkaları ile yapılan halkalı yazma örnekleri içerisinde değerlendirebileceğiniz harika bir tığ oyası hakkında bilgiler sunacağım. İçerisinde videolu sunumunu da bulabileceğiniz bu oya modeli ile yazma kenarlarınızı, tülbent kenarlarınızı süsleyeceksiniz. Hatta havlu kenarı olarak da bu oyayı kullanabilirsiniz.

Sitemde halka ile örülmüş birçok halkalı oya modeli tarifleri bulabilirsiniz. Çoğu birbirinden güzel tığ oyası örneklerinden oluşmaktadır. Ağırlıklı olarak çiçek motiflerinin yer aldığı kenar oyalarıdır. Bu konumda bahsedeceğim oya da bun serum halka ile yapılan oyalara örnek olacak bir oyadır.

Halkalı Motifli Tığ Oyası Örneği Nasıl Örülür?

Halkalı tığ modelleri içinde güzel bir oya motifi olan bu oyanın yapımı özetle şu şekildedir.

İlk olarak serum halkalarına çiçekli motifler örülmüştür. Bunun için halka içerisine 14 adet sık iğne örülmüş ardından motif tersine döndürülüp 8 adet zincir çekilmiştir. Ardından dördüncü sık iğneye girilmiş ve 4 tane zincirden kirpik yapılmıştır. Sık iğneler yaparak ilerlenmiştir ve motifin karşısına da aynı işlem uygulanmıştır. Biraz farklı olacak şekilde iki adet daha aynı yapraktan örülmüştür. Bu yaprakların farkı da şudur: 10 adet zincir çekilmiştir. Bu sefer 3 adet zincirden kirpik örülerek sabitleme tabanı oluşturulmuştur. Son işlem olarak da yazma kenarına videoda anlatıldığı gibi örümcekli motifler örülmüş, yanına bir yaprak yapılmış ve çiçek sabitlenmiştir.

Serum Halkalı Tığ Oyası Modeli Video Anlatımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı