Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Halkalı Dalında Çiçekler Çeyizlik Havlu Kenarı

Halkalı Dalında Çiçekler Çeyizlik Havlu Kenarı

Halkalı Dalında Çiçekler Çeyizlik Havlu Kenarı
Halkalı Dalında Çiçekler Çeyizlik Havlu Kenarı

Serum halkalı çeyizlik havlu kenarı örnekleri ile havlularınızda çiçek açtıracaksınız. Halkalı dalında çiçekler havlu kenarı örneği de yeni bir çeyizlik model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımda da yapılışını inceleyeceğiz.

Yeni havlu kenarı çiçek motiflerimiz havlularda kullanılan en büyük boy serum halkalarla işlenmektedir. Çiçek motifleri ayrı ayrı yapılıp birbirlerine eklenmiş ve dalları ile birlikte yapılan havlu bandına eklenmişlerdir.

Halkalı çiçek motifli havlu kenarı

Dalda Çiçekli Halkalı Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Yapımı kolay halkalı çiçek motifli havlu kenarı anlatımı havlu bandı ile başlamıştır. Kutucuklu resimde görülen havlu bandı yapımı gösterilmiştir. Yapılırken tırabzan ve zincir teknikleri kullanılmıştır.

Dalda Çiçekli Halkalı Havlu Kenarı Örneği
Dalda Çiçekli Halkalı Havlu Kenarı Örneği

Sonrasında halkalı çiçek motiflerinin yapımı anlatılmıştır. Serum halka içerisine kırmızı renkte 52 tane tırabzan yapılarak tamamı doldurulmuştur. Sonraki turda beyaz ipe geçilip tırabzanların tepesine birer atlayıp arada 2 zincirli tırabzanlı kutucuklar yapılmıştır. Üçüncü turda tırabzanlarla ters V’ler oluşturulmuş ve aralara da 10 zincirli köprüler çalışılmıştır. Dördüncü ve son turda ise bu 10 zincirli köprüler içerisine sık iğne ile başlanıp bitirilen 3 adet 3 zincirli pimpirikler işlenmiştir.

Her halkalı çiçek motifi yapıldıktan sonra hem havlu bandına eklenmiştir. Biri eklenirken ikincisi sadece motife eklenmiş, üçüncüsü ise tekrar havlu bandına eklenmiştir. Bütün motifler bu şekilde eklendikten sonra üç motif arasına yeşil iple dalları yapılmıştır. Dallar zincir ve sık iğne ile işlenmiştir.

Anlatımlı Halkalı Dalında Güller Çeyizlik Havlu Kenarı Videosu

Görünümü itibari ile tam bir çeyizlik havlu kenarı örneği olan bu çiçekli halkalı modelin videolu anlatımı aşağıda paylaşılmıştır. Bu model ile havlu kenarlarınızı şenlendirmeye hazır olun.

Kaynak: https://youtu.be/syAr0zbk-Z4 (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here