Halkalı Çiçek Fıstık Oyası Yapımı

Halkalı Çiçek Fıstık Oyası
Halkalı Çiçek Fıstık Oyası

Daha öncesi güneş oyası adıyla farklı bir şekilde anlatımı olan oyanın fıstıklı olanının yapılışını paylaşacağım. Serum halkalar ve etrafını çevreleyen fıstık oyaları ile bu yazma modelini çok beğeneceksiniz.

Ara vermeden sadece tığ batısı üzerine ve serum halkalar üzerine kurulan bir oya modelidir. Halkalı fıstıklı çiçek motifleri tığ batısı yapılırken yapılmaktadır. Yani tığ batısı ile ilerleyen, iki sıradan oluşan, pembe ve yeşil renklerin kullanıldığı yeni fıstık oyasıdır.

Halkalı Fıstıklı Çiçek Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

İki motif arası 7 tane tığ batısı yapılmıştır. Tığ batısı 2 zincir çekilip biraz ara verilip yazma kenarına o şekilde işlenmiştir. Ardından yazmalarda kullanılan en küçük serum halka 1 zincir çekilip tığ batısına sabitlenmiştir. Halkanın yarısı sık iğneler ile doldurulduktan sonra aynı boyda ikinci serum halka diğerinin üzerine eklenmiştir. Bunun ve diğer yarım halkanın kalan kısmı da sık iğneler ile doldurulduktan sonra tığ batısına inilmiştir. Bu ilk sırada aynı işlemlerin tekrarı ile devam edilmiştir.

Halkalı fıstık oyası yapılışı
Halkalı fıstık oyası yapılışı

Yeni yazma oyasının ikinci sırasında pembe renkli oya ipine geçilmiş ve üstteki halkanın çevresine fıstık oyaları yapılmıştır. Toplamda 5 adet fıstık oyasından yaprak oluşturulmuştur. Bir sonraki fıstık yapımı için de araya iki adet örümcek çekilmiştir.

Açıklamalı Serum Halkalı Fıstık Oyası Videosu

Siz de bu şeker gibi şeker yazma kenarı modelinin yapımını öğrenip kendi yazmalarınıza işlemek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz. Bu ve bunun gibi yeni yazma oyası örnekleri yapmak istiyorsanız sitemdeki diğer modellere de göz atmalısınız.

Kaynak: https://youtu.be/atrMIkWKNF0 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı