Halka Pullu İğne Oyası Yapımı

Halka Pullu İğne Oyası
Halka Pullu İğne Oyası

Selamlar hanımlar; sizlere bugün ise oldukça değişik bir iğne oyası yapımından söz etmek istiyorum. İğne oyası çalışmamızın ismi halka pullu iğne oyasıdır. Halka pullu iğne oyası modeliyle, son derece farklı iğne oyası işlemleri yapabilirsiniz. Basit ve pratik bir yapıma sahip olan halka pullu iğne oyası motifi, yapılış olarak zevkii gelecek bir çalışma olacaktır. Daha önce sizlere sunduğumuz birçok iğne oyası ve el işi gibi, halka pullu iğne oyası da beğeni alan örneklerdendir. Hemen dilerseniz bu eşsiz iğne oyasının malzemelerini saymakla işe başlayalım.

Halka Pullu İğne Oyası Malzemeleri

Halka iğne oyamızın malzemeleri arasında makas, iğne, iplik ve plastik türde halka pullar gereklidir. Bu halka pulların renkli olmasına dikkat ediniz. Renkli pulları tuhafiyelerde rahatça tedarik edebilirsiniz hanımlar. Görüldüğü üzere oldukça basit ve sizi zorlamayacak malzemeleri bulunan halka pullu iğne oyası, yaptıkça keyif alacağınız kadar özel bir iğne oyası modeli olacaktır. İğne oyaları bir hayli zaman alabildiği için dilerseniz vakit kaybetmeden bu çok özel iğne oyamızın yapımına hemen geçelim.

Halka Pullu İğne Oyası Yapılışı

Halka iğne oyamız için ilk olarak ilk sıramızı yani birinci sırayı iğne oyası zürafa yapacağız. Bu işlemin ardından zürafaları birbirine düğüm atarak ilerleyeceğiz. Küçük boy 1 tane kirpik örerek ilerleyip, tepe kısmına çıkarak düğüm atacağız. Sonrasında ise tekrar zürafa içerisine inerek, son ipin tepe kısmına çıkacağız. Devamında bir daha tekrar yaparak zürafaların içine ineceğiz ve tekrar son ipin tepe kısmına çıkılacaktır. Bu işlemi yapınca düğüm atacağız. 1 tane pulu, iğne oyasına geçirerek gevşek olmayacak şekilde tutmalıyız.

Devamında bu bulunan noktayı sıkı düğüm atarak sabitleyiniz. El işimizde sabitleme işlemimiz sonrasında sıradaki boş olan dördüncü zürafaya ineceğiz ve tekrar düğüm atacağız. El işimizde o bölümün ara kısmında yer alan ipi germeksizin, bu işlemi geride bırakacağız. Devamında o bölüme kadar tekrar 1 tane zürafa yapacağız. Oyamızın baş kısmındaki gibi pulu tekrar kelebek kanadının aynısından yapacağız ve öreceğiz. Yazmanın dört tarafına da bu şekilde halka pullu iğne oyası öreceğiz ve oyamızı bitirmiş olacağız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı