Ana Sayfa Makyaj Teknikleri Güzellik İçin Doğru Pudra Seçimi

Güzellik İçin Doğru Pudra Seçimi

Doğru Pudra Seçimi
Doğru Pudra Seçimi

Makyaj yaparken daha sağlıklısını daha kalitelisini yapmanın sırrı kesinlikle pudradadır. Cilde ipeksi dokunuşlar yapacak pudralar, pürüzsüz bir görünüm vermekte olan pudralar, makyajın kalitesini kalıcılığını artırmakta kesinlikle çok önemli rol oynamaktadır. Marka olarak kaliteli markaları tercih ederek ten renginize uygun düşecek pudraları kullanabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda cildiniz doğallık içinde ışıltıya kavuşacak hem de güzel görünecektir. Makyaj yaparken pudrasız bir makyaj, tamamlanmamış bir görünüm almanızı sağlayacaktır. Oysa pudra makyajın kalitesini artırdığı gibi yine makyajın tamamlanmasını da sağlayacak üründür.

Pudra nasıl kullanılmalı diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririm. İyi bir pudra yüze sürüldüğünde mutlaka yüzde kalın, yapay türde bir tabaka oluşturması gerektir. Kaliteli pudralar yüzde doğal bir pürüzsüzlük hissi yaratacaktır.

Kompakt ve toz pudralar olarak iki tür pudra çeşidi vardır. Kullanımı kolay olanı ise kompakt pudralardır. Kapatıcı özelikleri yüksek olması nedeniyle kompakt pudralar daha çok tercih edilmektedir. Pudrayı sünger ve fırça yardımıyla yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Fırçanın kullanımı sayesinde güzelliği daha kolay ön plana çıkartabileceğiniz eşit dağılımlar elde edebilirsiniz. Bu işlem sonrası birkaç dakika kadar bekleyip fondötenin cildinize oturmasını beklemelisiniz. Kabarık bir pudra fırçası kompakt ve toz pudrayı cildinize dairesel şekilde uygulayabilirsiniz.

Pudra ne kadar inceyse ciltteki duruşu daha ipeksi olacaktır kesinlikle. Güzel görünmek konusunda yüze uygulanacak pudra miktarını kesinlikle iyi ayarlamanız gerekmektedir. Aşırı pudra kullanımı ciltte pullanmış ve kurumuş görünüm sergileyecektir.

guzellik-icin-dogru-pudra-secimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here