Gündüz Dondurma Tüketimi Sakıncalı Mı?

Gündüz Dondurma Tüketimi
Gündüz Dondurma Tüketimi

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma hakkında sizler için özel bir araştırma yaptık. Vitamin ve minareleri bünyesinde fazlasıyla bulundurup insana aslında yarayışlı olan dondurma için uzmanlar tam olarak hangi yorumları yapıyor?

Yaz günlerinde özellikle dondurma, gündüz değil akşam vaktinde tüketilmelidir. Vitamin gruplarının büyük bir kısmını kapsayan dondurmanın sağlık açısından gündüz yenilmemesinin daha önemli olduğu belirtilmektedir. Bunu özellikle de büyüme çağında olan çocuklar için söylemekte olan doktorlar, vitamin almanı en keyifli yolu dondurmadır diyor. Çocuklara genellikle akşam vaktinde dondurma tükettirmek daha yararlı olacağı kanısında olan hakimlere göre dondurma ne zaman yenmeli sorusunun kesin cevabı gece yemek gibi görünüyor.

Çoğu kişi dondurmanın gece yenmesinin kalça ve göbek olarak geri döneceğini düşünmektedir. Fakat bu konuda yanıldığımızı da söyleyen doktorlara göre dondurma yenilmesi için akşam 22.00 den sonrasını seçmek kesinlikle daha uygun bir zaman dilimidir.

Akşam yürüyüşünü yazlık bölgelerde yapan çoğu sağlıklı insanların akşam vakitlerinde dondurmacı önünde kuyruklar oluşturması da aslında bunun ne kadar doğru olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bu kişilerin hiçbir hem kilo problemi yaşamamakta hem de ilerisinde de kilo problemiyle karşılaşmayacak kişiler olabiliyor.

Dondurma yemeyi hak etmek için gündüz vakti vücudun asıl ihtiyacı olan besinleri alması daha önemli olacaktır. Böylelikle gündüz bitip yerini akşam vaktine bıraktığında dondurma yenildiğinde gündüz alınması gereken önemli besinler dondurmanın önüne geçemeyeceğinden dolayı tam olarak alınmasıyla beraber daha sağlıklı bir durum oluşturacaktır.

gunduz-dondurma-tuketimi-sakincali-mi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı