Güllü Havlu Kenarı Yapılışı

Güllü Havlu Kenarı Yapılışı
Güllü Havlu Kenarı Yapılışı

Gül, havlu kenarlarında çokça rastlanan bir motiftir ve havlulara ayrı güzellik katar. Güllü havlu kenar örnekleri için oldukça fazla örnek bulabilirsiniz. Onlardan biri de Oya ve Dantel Dünyası kanalının yeni güllü havlu kenarı modelidir. Yapılışı ile ilgili videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yapımı için yeşil, pembe ve beyazdan oluşan 3 farklı oya ipi kullanılmıştır. Bunun haricinde gül oyalarında göbeklerinde 5 mm.’lik serum halka ve 22 numara tığ da diğer malzemeleri oluşturmaktadır.

Yeni bir model olan güllü havlu kenarı örneği iki aşamadan oluşmuştur. İlk aşamada havlu kenarı ekleme yeri yapılmıştır. İkinci olarak da gül motifleri yapılarak havlu kenarı bandına eklenmiştir.

Güllü Havlu Kenarı Örneği
Güllü Havlu Kenarı Örneği

Havlu kenarı bandına yeşil kısmın örülmesi ile başlanmıştır. Bu kısım zincir ve sık iğnelerle havlu kenarı boyunca bir sıra halinde yapılmalıdır. Ardından beyaz ipe geçilmiş ve yeşil dolguların etrafı dolaşılarak kutucuklardan oluşan havlu kenarı bandı yapılmıştır.

Gül motifleri havlu kenarından ayrı olarak örülmüştür. İşe serum halkanın içine tırabzanların doldurulması ile başlanmıştır. Üst tarafına yine tırabzanlardan oluşan sağlı sollu dolgular yapılmıştır. Ardından beyaz iple gül motiflerinin her birine bordür işlenmiştir.

Gül motifleri tek tek havlu kenarı bandına eklenerek güllü havlu kenarı modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/TxgtOYoB6Lw

Anlatımlı Güllü Havlu Kenarı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı