Gül Şeklinde Mum Yapımı

gül şeklinde mum
gül şeklinde mum

Evimizde dekorasyon ürünü olarak kullandığımız ürünlerin en başında şüphesiz ki kokulu ve şekilli mumlar bulunmakta. Mumları bazen bazı özel günlerde ortama romantiklik katması için kullanırız bazen aydınlatma için ve bazen de evimizin dekoruna şıklık katmak için kullanırız.

Peki bu kullanışları mumları satın almak yerine kendiniz yaparak para tasarrufu yapmayı ve güzel zaman geçirmeye ne dersiniz? Bu yazımızda ev dekorasyonunuza şıklık katmak ve romantik günlerinizde kullanmanız için gül şeklinde mum yapımını anlatacağım.

Bugün sizlerle paylaşacağımız gül şeklinde mum yapımı evlilik yıldönümü, sevgililer günü gibi kutlamalarda romantik bir ortam oluşturmak isteyenler için harika bir seçenek olacaktır. Yapımı oldukça basit olduğu gibi malzemeleri de son derece ucuzdur ve oldukça kolay bir şekilde bulunabilir.

Gül Şeklinde Mum Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Listesi:

  • Normal bir mum
  • Pembe veya kırmızı renkte pastel boya ( renk seçimi size kalmış bir şey ben pembe ve kırmızı seçtim )
  • Fitil
  • Bıçak veya rende
  • Metal bir kap
  • Karıştırma çubuğu

Gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra mumumuzun yapımına başlayabiliriz.

Gül Şeklindeki Mum Yapılışı:

-Sahip olduğumuz büyük mumu metal kabın içine rende veya bıçak yardımıyla küçük parçalara ayıralım.

-Aynı şekilde kırmızı veya pembe renkteki pastel boyalarımızı da ufak parçalar halinde küçük parçalara ayırdığımız mumun bulunduğu kabın içine atalım.

-Bir sonraki adım olarak kabımızı ocakta ısıtarak küçük parçalar halinde bulunan mum ve pastel boyaların eriyip birbirlerine karışmasını sağlayalım.

-İyice karıştıklarından emin olduktan sonra sıvı halde bulunan karışımımızı bir süre için soğumaya bırakalım.

-Tamamen soğuyup katı bir hal almadan ve elimizi yakacak kadar da sıcak olmayan bir kıvama geldikten sonra karışıma elimizle gül yaprakları şekli verelim.

-Bu işlemi yaptıktan sonra gül yapraklarını iç içe geçirip gül şekli verelim gülümüzün ortasında fitilin geçmesi için bir delik bırakmayı unutmayalım.

-Son olarak hazırladığımız gül şeklinde mumu mumluğa yerleştirerek mumumuzu bitirelim.

İşte gül şeklindeki mumunuz hazır iyi günlerde kullanmanız dileğiyle sizlerle anlatımını yaptığımız gül şeklindekini bir mumun fotoğrafını paylaşmak istiyorum.

gül şeklinde mum
gül şeklinde mum nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı