Gözlük Kabından Clutch Çanta Yapımı

Gözlük Kabından Clutch Çanta Nasıl Yapılır
Gözlük Kabından Clutch Çanta Nasıl Yapılır

Genelde günlük giyimde yer aldığı gibi bazı özel günlerinde adeta simgesi haline gelen clutch çanta modelleri, küçük detayları zincir saplarıyla genç bayanların gözdesi haline gelmiş durumdadır. Özel günlerde çokça aranan tür olan bu modelleri kendi evinizde yapmaya ne dersiniz.

Bu yazımızda sizlere elinizde bulunan gözlük kaplarıyla clutch çanta yapımından bahsedeceğim. Bu türleri seviyorsanız clutch çanta kendin yap projesini çok seveceksiniz. Benim gibi güneş gözlüğü meraklısı bir bayansanız bu yapılacak olan çalışmaya gerekecek malzemeleri bulmanız biraz daha kolay olacaktır.

Gözlük meraklısı olan hanımların birkaç tane eski kullanmadığı gözlük kabı da mutlaka elinde bulunmaktadır. Aslında şunu da eklemek isterim ki, ben çoğu zaman kapları zaten kullanmıyorum bir kenarda öylece duruyor da diyebilirim.

Bu nedenle unuttuğum bir gözlük kabı benim için bu projemde clutch çantaya dönüşmesi normal olacaktır. Sizinde evinizde kullanmadığınız bolca gözlük kabınız vardır. Bu kullanılmayan gözlük kaplarını nasıl değerlendireceğimizi görmeniz için isterseniz hemen başlayalım bu projemizi yapmaya.

Malzemeler

  • Kolye (zinciriyle birlikte olmalı)
  • Gözlük kabı
  • Küçük kumaş parçası
  • Silikon tabancası
  • Kolye rengine uygun düğme

Yapılışı

Gayet basit bir yapılışa sahip olan bu çantamız için öncelikle gözlük kabının ortasına kolyenizi, aynı zamanda kabın arka tarafına da zincirini yapıştırınız. Daha sonra zincirin üzerine kestiğiniz minik türdeki kumaşlardan bir parça yapıştırınız. Onun üzerine de düğmeyi yapıştırdığınıza bu kadar pratik bir şekilde kendi clutch çantanız hazır hale gelmiş olacaktır.

gozluk-kabindan-clutch-canta-yapimi (1)
gozluk-kabindan-clutch-canta-yapimi (2)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı