Gizli Patika Şal Modeli Yapımı

Gizli Patika Şal Modeli
Gizli Patika Şal Modeli

Hazır kış gelmişken üzerinize çok yakışacak yeni bir şal modelini yapılışı ile birlikte vereceğiz. Adına gizli patika şal modeli (Secret Paths shawl) denilen bu renk geçişli şal örneğini oldukça beğeneceksiniz.

Görünüm olarak Lost In Time şal örneği gibi dursa da aslında farklı bir modeldir. Bu şal modeli de hanımlar arasında oldukça beğenilen ve nasıl örüldüğü merak edilen şal örnekleri arasındadır.

Yapımında kek ipler kullanılmıştır. Anlatımı ise Hobium’dan temin edebileceğiniz La Mia Merino marka iple yapılmıştır. Tığla örülen bir şal modeli olduğu için de bu ip markası ile 3 mm tığ kullanılmıştır.

Gizli Patika Şal Örneği
Gizli Patika Şal Örneği

Tığ İşi Gizli Patika Şal Modeli Nasıl Örülür?

Şal aynı zamanda biçim olarak bir üçgen şal modelidir ve şala üst ortasından sihirli halka ile başlanmıştır. Dilimler halinde örülmüştür. Her dilimden sonra renk değişikliğine gidilmiş ve yeni dilim bir önceki dilimin etrafına yapılmıştır.

Gizli Patika Şal Modeli Yapımı
Gizli Patika Şal Modeli Yapımı

Yapılışında yine genellikle tüm şalların örülmesinde gördüğümüz normal tırabzanlı sıraları burada da görüyoruz. Bunun haricinde ön diş ve arka diş tırabzanlı sıralarda çalışılmıştır. Aralarda kafes çalışmaları da yer almıştır. Son sırada popcorn çalışılarak ilk dilim oluşturulmuştur.

Sonraki dilimlerde bu şekilde örülüp şal istenilen boyuta kadar büyütülmektedir. Detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda verilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/qm2LpIQh9x8 (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı