Ginkgo Ağacı Örgü Modeli Yapımı

ginkgo ağacı örgü modeli
ginkgo ağacı örgü modeli

Ağaç temalı örgü modellerine devam ediyoruz. Video anlatımı da bulunan ginkgo ağacı örgü modeli ile yeni bir örnek daha öğrenmiş olacaksınız. Yeni örgü modelleri arayanlar için bu model gerçekten iyi olacak. Yapımı da çok zor olmayan bu örneği sizler de evlerinizde anlatımından faydalanarak yapacaksınız. Ayrıca sizlere daha önceden yayınladığım karahindiba örgü örneği de ilginizi çekebilir. Bir incelemenizi tavsiye ederim.

Diğer örgü desenlerinden farklı olan ginkgo ağacı örgü modeli yapımında yine bilindik örgü tekniklerini uygulayacaksınız. İki ilmek birlikte ters örgü, iki ilmek birlikte düz örgü, ilmek kaydırma birlikte düz ve ters örme daha önceden yayınladıklarımızdan hemen aklınıza gelecektir.

Merak edenler için küçük bir not : Modele ismini veren ginkgo ağacı boyu 25-30 metreye varan bir uzunluğa sahip genellikle Çin’de yetişen bir ağaç çeşididir.

Ginkgo Ağacı Örgü Modeli Yapımı

Bu küçük bilgiden sonra ginkgo örgü örneği anlatımıma geçmek istiyorum. Bu farklı örgü örneği olan ginkgo ağacı örgü modeli başlangıcına 18 ve katları +1 kenar ilmek olacak şekilde haroşa örerek başlıyoruz.

ginkgo ağacı örgü modeli
ginkgo ağacı örgü modeli
 1. Sıra (Ön Yüz) : Sıraya 1ilmek ters örerek başlayın. Sıra sonuna kadar tekrar : 17 ilmek düz örün, 1 ilmek düz örün.
 2. Sıra : 1 ilmek düz örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 17 ilmek ters örün, 1 ilmek düz örün.
 3. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 2 ilmeği birlikte düz örün, 6 ilmek düz örün, şişe ip atın, 6 ilmek düz örün, düz örgü gibi 2 ilmek kaydırıp bu ilmekleri birlikte düz örün, 1 ilmek ters örün.
 4. Sıra : 1 ilmek düz örün. Sıra sonuna kadar tekrar : ters örgü gibi 2 ilmeği kaydırıp bunları birlikte ters örün, 13 ilmek ters örün, 2 ilmek birlikte ters örün, 1 ilmek düz örün.
 5. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 2 ilmeği birlikte düz örün, 4 ilmek düz örün, 3 kez tekrar : şişe ip atıp düz örün, şişe ip atın, 4 ilmek düz örün, düz örer gibi 2 ilmeği birlikte kaydırın ve birlikte düz örün, 1 ilmek ters örün.
 6. Sıra : 1 ilmek düz örün. Sıra sonuna kadar tekrar : ters örer gibi 2 ilmek kaydırıp sonra birlikte ters örün, 13 ilmek ters örün, 2 ilmek birlikte ters örün, 1 ilmek düz örün.
 7. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 2 ilmek birlikte düz örün, 2 ilmek düz örün, 7 kez tekrar : şişe ip atıp düz örün, şişe ip atın, 2 ilmek düz örün, 2 ilmek düz örgü gibi kaydırıp sonrasında birlikte düz örün, 1 ilmek ters örün.
 8. Sıra : 1 ilmek düz örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 2 ilmek ters örgü gibi kaydırılıp birlikte ters örün, 17 ilmek ters örün, 2 ilmek birlikte ters örün, 1 ilmek düz örün.
 9. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 2 ilmek birlikte düz örün, 15 ilmek düz örün, düz örer gibi 2 ilmek kaydırıp birlikte düz örün, 1 ters örün.
 10. Sıra : 1 düz örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 17 ilmek ters örün, 1 ilmek düz örün.
 11. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : 17 ilmek düz örün, 1 ters örün.
 12. Sıra : Hepsini düz örün.
 13. Sıra : 1 ilmek ters örün. Sıra sonuna kadar tekrar : Şişe ip atın, 2 ilmeği birlikte düz örün.
 14. Sıra : Tüm ilmekleri düz örün.

Sizlere anlatımını sunduğum bu 14 sıra tekrar edilerek ginkgo ağacı örgü modelini tamamlamış olursunuz. Aşağıdaki videoda da nasıl yapıldığı çok güzel anlatılmış. Size çok yardımcı olacaktır. Hepinize şimdiden iyi örgüler.

Videolu Anlatımı :

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı