Geri Dönüşüm Şişeler İle Harika Süsler

atık şişeleri süsleme
atık şişeleri süsleme

Son dönemde ekonomi daha fazla önem verilen bir durum olduğundan, geri dönüşümün de önemi ciddi anlamda artmaktadır. Bizler de sizlere sitemizde fırsat buldukça geri dönüşüm işlemleri ve detaylarını sunmaya çalışıyoruz. İşte şişelerden süs yapımı oldukça ilginizi çekecek olan başarılı ve kolay bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu proje ile evlerinizde biriken şişelerden kendiniz sevdikleriniz için harika süsler ve dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz. Resimli anlatımlarımız ile sizler de bu harika projelere bayılacaksınız.

Geri dönüşüm ile şişeleri süsleme

Şişeleri süslemek için silikon tabancası, bant, düğmeler, kurdeleler, ipler ve bant gerekecek. Herkesin evinde bulunacak bu atık malzemeler birazdan harika bir ve özel bir dekoratif ürüne dönüşecek.

Projeniz için resimde görülen boyutlarda farklı içecek şişelerini kullanabilirsiniz.

şişeleri süsleme

Renk ya da model atık şişelerden kendin yap projesi için çok da önemli olmayan bir konu. Bu neden ile her şekilde farklı ürünleri kullanma şansına da sahipsiniz. Bu işlemler sadece sizin yaratıcılık günüz ile sınırlı.

şişe süsleme geri dönüşüm

Öncelikle silikon işlemini kolaylaştırma için şişeye diklemesine bant geçiriyorsunuz.

şişe geri dönüşüm

Bandı belirli aralıklar ile yapıştırdıktan sonra silikon ile sabitleyin.

şişe geri dönüşüm projesi

Şimdi ipimizi bandın üzerine sıralı bir şekilde dolamaya başlıyoruz. Sizler de şişeden geri dönüşüm projesini çabuk ve zevkli bir şekilde yapabilirsiniz. Oldukça güzel ve şık bir ürün elde edeceğinize emin olabilirsiniz. İşlem sırasında kalın ama şekil alması kolay yünlü bir ip kullanabilirsiniz.

şişe süsleme geri dönüşüm projesi

Tüm şişlerinizi yukarıda ki gibi sararak devam edin. Aynen bu görünümü aldıktan sonra diğer süsleme işlemlerini yapacağız. Bu şekilde farklı ipler, renkler ve objeler ile inanılmaz ve güzel süs eşyaları yapabiliriz. Eğer bu dekoratif ürünleri ciddi şekilde kullanmak isterseniz, koyacağınız yere uygun renkler ile yapılandırmanız çok daha uygun olacaktır. Bazen de zıt renkleri kullanmak etkili bir dekorasyon yaratabilir.

Ve işte şişelerinizin bitmiş ve konumlandırılmış hali. Oldukça güzel ve farklı şekillerde evde ki farklı materyaller ile bu harika ürünleri sizler de yaratabilirsiniz. Kendin yap projeleri ile yaratacağını bu ürünleri aynı şekilde sizler de farklı amaçlar ile özellikle hediyelik olarak kullanabilirsiniz.

atık şişeleri değerlendirme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı