Gerçek Selanik Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Gerçek Selanik Örgü Modeli
Gerçek Selanik Örgü Modeli

Bazı örgü modelleri örgünün temel modelleridir. Örgüye yeni başlayanların mutlaka öğrenmesi gerekir. Bu tığ işi örgüde de şiş işi örgüde de böyledir. İşte biz de bu temel modellerden biri olan gerçek Selanik örgü modelinin nasıl örüldüğü ile ilgili bir araştırma yaptık. Sizlerin en kolay şekilde nasıl öğrenebileceğinize dair bilgiler topladık.

Hatırlarsanız yalancı Selanik örgü modeli nasıl örülür hakkında sizlere bilgiler vermiştik. Bu da onun kadar kolay yapım bir örgü modelidir. Yalnızca belirli püf noktalarına dikkat edilmelidir. Aşağıda vereceğimiz bilgiler ve yapılış videoları bu yönde olacaktır.

Gerçek Selanik Örgü Örneği
Gerçek Selanik Örgü Örneği

Gerçek Selanik Örgü Modeli Örmek

Gerçek Selanik modeli atkılarda, kazaklarda, berelerde ve daha birçok örgüde rahatça kullanılabilen bir modeldir. O yüzden örgü severler tarafından sıklıkla bu modele başvurulmaktadır.

Yapılışı da çok kolaydır. Öncelikle başlangıçta ilmek sayınız tek olmalıdır. Kurulumunda ise başlangıç ilmekleri bir ters-bir örmeden al şeklinde ilerlemelidir.

Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapımı
Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapımı

Sonraki sırada çiftli gelen ilmekler birlikte örülerek, diğer tekli ilmek örmeden alınarak ilerlenir.

Diğer sıralarda artık bu son sıranın tekrarı şeklindedir. İlerledikçe kanallı yapının oluştuğu görülecektir.

Sizlere gerçek Selanik örgü modeli için iki ayrı yapılış videosu bulduk. İkisinin de anlatımı çok iyi. Kolaylıkla anlayabileceğiniz türden. Birinde boyunluk yapımı üzerinden anlatılırken, diğerin de sadece örnek anlatımı yapılmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/Dppa-7Jtifg (atolyehobi)

Kaynak: https://youtu.be/M_KWbkIn22s (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı