Gençlik Kalemi Dermapen ile Yaşlanmaya Son

Cildi içinden ve dışından yenilemeye çalışan gençlik kaleminin görevlerinin tek bir cihazda toplanması yani mikrobermazrazyon ve mezoterapi sentezi içeren bir uygulamadır. Uzmanlar gençlik kalemi; dermapen cihazında bulunan titanyum iğneciklerinden cildin ihtiyacı olan anti aging ürünlerini depolamaya yaramakta olan bir haznecikten oluşmaktadır.

Adeta kalem ucunu andıran dermapen cihazı, boy olarak 0,5 mm ve 2,5 mm arasında değişmekte olan iğneciklere sahiptir. Aslında kalem ucunun boyu uygulamanın ya da kişinin ihtiyacına göre seçildiğini de belirtmek gerekir. Bu tür iğnelerle dermabrazyon etkisi cilde saniyede yaklaşık 50 ya da 150 vuruş yapabilmektedir.

gençlik kalemi dermapen

gençlik kalemi dermapen

Vuruş sayılarını da doktor, hastanın ihtiyacına göre belirlemektedir. Cilde ihtiyacı olan nemi sağlamakta, leke karşıtı olan anti aging ürünlerde gençlik kaleminin ürün haznesine konmaktadır. Gençlik kalemindeki farklardan biri ise cildi içeriden destekleyen mezoterapi uygulamalarının etkisini de aynı anda rahatlıkla sunabilmesinden ileri gelmektedir.

gençlik kalemi dermapen nedir

gençlik kalemi dermapen nedir

Vuruş sayısı ve iğne boyu sonrası, cilde verilebilecek ürünlerinde kişilerin ihtiyaçlarına göre bir kokteyl oluşturmasıyla protokol tamamlanmış olur. Böylelikle gençlik kalemi adı altındaki dermapen işini yapmış olur ve cildi yenilerek daha taze bir hal almasını sağlar. Yine farklı bir yararı ise nano teknolojiyle üretilmiş olması, kırışıklıkları hafifletebilmesi, leke giderebilmesi, mor halkaları ve ödemi azaltabilmesi de gençlik kaleminin başlıca yararları arasında gelmektedir.

gençlik kalemi dermapen ne işe yarar

gençlik kalemi dermapen ne işe yarar

Aynı zamanda yan ürünlerle bu uygulama yapıldığında daha güçlü sonuçlar alınması da mümkün olabiliyor. Bilindiği üzere insan cildi, dışarıdan verilen vitaminlerle güçlendirilme işlemi sayesinde cilt bariyerlerinin kuvvetlendirilmesi söz konusu olabiliyor. Gençlik kaleminin sonuçlarını artıran ise, gençlik kalemiyle açılan küçük kanallardan derinin altına doğru ulaşmakta olan büyüme faktörleri, bitkisel olan kök hücre ekstreleri, serumlar ve vitaminlerdir.

Bu uygulamanın yapıldığı kişilerde uygulama sonrası asla ağrı hissi oluşmamaktadır. Bu nedenle herhangi anestezi ya da kreme de ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulama bittikten sonra takip eden ilk 30 dakika ya da 45 dakika içerisinde var olan kızarıklıklar yok olmaktadır. Bu uygulamanın avantajları arasında maliyet olarak diğer uygulamalara karşı hesaplı olması, küçük alanlara uygulama yapılabiliyor olması ve her deri tipine uygun olması diye sıralanabilir.

Bir önceki yazımız olan Unutkanlığı Gideren Besinler başlıklı makalemizde alzheimer, güçlü bir hafıza ve unutkanlık sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir