Gelin Lif Örneği Yapımı

Gelin Lif Modeli
Gelin Lif Modeli

Çeyizlik lif örnekleri için örmeyi düşünebileceğiniz çok güzel bir lif modeli bulduk. Adı gelin lif örneği. Gelin olacaklar için çeyizliklerine yakışır bir örnek olacağını düşünüyoruz. Gerçekten örecekler olanlar için zevkli bir yapımı bulunmaktadır. Zarif ve şirin bir görünüme sahiptir.

Banyo lifinin yapılışında beyaz, krem, siyah, sarı, pembe renklere başvurulmuştur. Beyaz ile krem gelinin gövdesinde, sarı kolyesinde, açık pembe dudaklarında, siyah da saç, göz ve kirpiklerinde kullanılmıştır. Lif ipi olarak da Ören Bayan Kristal tercih edilmiştir. 7 numara 1,3 mm tığla örülmüştür.

Şirin mi Şirin Gelin Lif Modeli Yapılışı

Yıldız lif tekniği ile örüldüğünü önceden belirtmek isteriz. Bu tekniğin nasıl örüldüğü ile ilgili detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gelin Lif Örneği
Gelin Lif Örneği

Yeni bir model olan gelin lif modeli üçlü fıstıklarla örülmüştür. Banyo lifinin yapımına gelinin alt kısmından 15 tane üçlü fıstık örülerek başlanmıştır. Üzerine yıldız tekniği ile devam edilmiş ve düz bir şekilde 5 sıra yapılmıştır. Ardından etek şeklini vermek için eksiltmeye geçilmiştir.

Ardından krem rengiyle ellerine başlanmış ve denk gelen saçının bir bölümü de siyah renkle geçilmiştir. Kafası örülürken gözleri, dudakları ve saçların geri kalan kısmı da beraberinde örülerek gelin banyo lif örneği tamamlanmıştır.

Gelin Lif Örneği Videolu Anlatımı

Gelin lifinin nasıl örüldüğü bizlere bir video ile detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Videoyu aşağıda paylaşıyoruz. Bunun yanına da bir damat yaraşır değil mi? Damat lif modeli yapılışını da bir sonraki yazımızda paylaşacağız.

Kaynak: https://youtu.be/VZcKY8JEBDs (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı