Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Örneği

Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Örneği

Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Örneği
Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Örneği

Daha önce paylaştığımız bayılacağınız kalem oyası ile aynı başlangıcı olan sadece üstteki yelpazesi farklı olan bir kalem oyası modeli paylaşacağız. Bu yelpaze oyasının da bir önceki paylaştığımız kadar güzel olduğunu düşünüyoruz.

İki sıra ve iki ayrı renkte oya ipi ile çalışıldığını belirtelim. Yine bu da bir öncekinde olduğu gibi düz renkli yazmalara çok yakışmaktadır. İplerin markası yine Altınbaşak olup, yeşil (383) ile kırmızı (211) renkleri ile çalışılmıştır. Yelpaze motifli kalem oyası için 22,5 numara tığ kullanılmıştır.

Bayılacağınız Kalem Oyası Örneği Yapımı

Çeyizlere Layık Yeni Kalem Oyası Modeli Anlatımı

İlk sıra yeşil iple uzun ilmekler elde edilerek çalışılmıştır. Bunun için kalın bir boya kalemi kullanılmıştır. Uzun ilmekleri elde etmek için ilk önce 7 kere 2 zincir çekilip yandaki tığ batısına kapatılmıştır. Ardından 7 zincir çekilip oyanın tersinden üçüncü 2 zincire kapatılmıştır. Bu 7 zincirli yuva içinden 2 zincir çekip birini uzatarak toplamda 6 adet ilmek kaleme geçirilmiştir.

Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Modeli
Gelin Bohçası İçin Harika Kalem Oyası Modeli

İlk sıra bu şekilde 7 tane 2 zincir aralı 6 ilmek toplayarak çalışıldıktan sonra ikinci sıraya geçilmiştir. Kırmızı oya ipi ile 7 tane 2 zincirin ilkine girilmiş ve 2 kez 2 zincir çekilip yandaki kapatılmıştır. Sonra 1 zincir çekilip uzun ilmeklerin ilkinden başlanarak hepsine başı tırabzanlı sonu sık iğneli yapraklar çalışılmıştır.

Bu gelin bohçasını hak eden yelpaze motifli kalem oyasının daha detaylı anlatımına aşağıdaki videosundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/6zEWqe4ry1o (oya.sandigim)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here