Fuşya Renkli Desenli Kız Çocuğu Örgüsü

Kız Çocuğu Hırka Fuşya Renginde
Kız Çocuğu Hırka Fuşya Renginde

Merhaba arkadaşlar; fuşya renkli desenli kız çocuğu örgüsünün yapılışıyla yine karşınızdayız. Farklı örgü işlerini hepimiz çok severiz. İşte bu çalışmamızda yer alan örgü işi çalışmamız da kız çocuklarınız için harika diyebileceğimiz bir kız çocuğu desenli örgü işi çalışmalardan biridir. Fuşya renkli çatlak kahve örneğimizde şeker bir kız çocuğu için hırka modeli yer almaktadır. Geniş ve yuvarlak yakalı olan bu modelimiz, genelde boğaza yapışan yuvarlak olan türdeki kıyafetleri sevmeyen çocuklara özel tasarlanmıştır. Bu hırka modeli oldukça gösterişli ve şık durmaktadır. Kendine stiline güvenen bazı bayanlarda bu örgü harikası hırkayı çocukları gibi kendileri de kullanabilirler.

Fuşya Renkli Desenli Kız Çocuğu Örgü Malzemeleri

Örgü bilgilerine geçmeden önce hemen kullanılacak malzemelerini sizler saymak istiyoruz. Örgümüzün tam model ismi; Fuşya renkli desenli örgü kız çocuğu hırka örneğidir. Zorluk derecesi orta diyebileceğimiz bir modeldir. Örgüde kullanılacak şiş numarası 4 olacaktır. Gerekli malzemeler arasında nako türü bebe 100, renk numarası olarak da 236 – 2 yumak olmalıdır. Örgü stilleri ters örgü, düz örgü, haraşo, çatlak kahve örneği ve ajur örgü modelidir. Aksesuar olarak dört adeta düğme gerekecektir.

Fuşya Renkli Desenli Kız Çocuğu Hırka Patron

Fuşya Renkli Desenli Kız Çocuğu Örgüsü Yapımı

Örgü işi hırkanın yapımında ilk önce 112 tane ilmek çekilmelidir. Sonrasında 2 diş kadar haraşo geçilerek örgü modeliyle devamı sağlanmalıdır. İlmekleri ön orta kısımdan itibaren yapıp, 2 tane ilmek düz, iki tane de ters ilmek yapmalıyız. Sonrasında 3 ilmek kadar düz gidip örgüyü sürdürmeliyiz. 3 tane düz ilmeklere çatlak kahve örneğini uygulamalı ve ters örülmekte olan ilmeklerden iki sıra kadar yapıp, ara kısma 7 kez 1’er ilmek kadar artış yapılmalıdır. Artış yapılmakta olan kısmında ilmekler ters örgüyle devam edecektir. Beden boyu 12 santimi gördüğünde, 42’şer ilmek şeklinde ön bedenler içinse 48’er şekilde ilmek kollar içinde, 69 kadar ilmek arka beden için ayrılmalıdır. Kol yapılışında ise iki adet örülecek parçalara aynı model uygulanmalıdır. Kol evi için her iki taraftan üçer ilmek artış yapılmalıdır. Fuşa renkli desenli kız çocuğu örgüsünde beden yapılışı ise ön + arka + ön şeklinde ilmekleriyle tek şişe toplanmalıdır. Beden boyu 30 santimi gördüğünde, diş haraşo örgü modeli örülmelidir. İlmekler bir kez kesilmeli ve bitirilmelidir. Devamında sağ kısmında ise 6 santim kadar ara verip dört adeta ilik açılmalıdır.

Fuşya Renkli Kız Çocuğu Hırka Örgüsü
Fuşya Renkli Kız Çocuğu Hırka Örgüsü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı