Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilir

fondöten seçiminde dikkat edilecekler
fondöten seçiminde dikkat edilecekler

Kadınların yüz güzelliklerini ön plana çıkaracak fondötenler kullanılırken yanlış seçimler yüzünden güzelliğinizi gölgeleyebilir. Bu nedenle size en uygun ürünü bulabilmeniz için birkaç küçük ipucunu yazımızda yakalayabilirsiniz. Makyaj uzmanları 2000’li yılların başında başlayan abartılı makyaj akımının 2016 yılı itibariyle yerine oldukça natürel makyaj tekniklerine bırakacağını açıkladı. Bu nedenle sizlerde makyaj çantanızda bulunan ürünleri yeniden gözden geçirmeli ve abartıdan uzak görünüm sağlayan makyaj malzemelini tercih etmelisiniz.

Öncelikle cilt tipinize uygun fondöten seçmeniz gerekir. Yağlı ciltler için üretilmiş bir ürünü kuru cilde sahip kadınlar yüzlerine uyguladıklarında birkaç saat sonra yüzünüzde ekstra kuruluk yaratacağı için kötü bir görüntüye yol açabilir. Bunu engellemek için cildinizi tanımalı ve ona göre üretilen fondötenler kullanmalısınız.

Cilt renginizle uyumlu olacak fondötenler kullanmalısınız. Eğer buna karar veremiyorsanız uzmandan yardım almanız gerekebilir. Ülkemizde ne yazık ki birçok kadın daha beyaz görünebilmek için yüzüne ten rengine uymayan fondöten tercihiyle dikkat çekmektedir. Dekolte bölgesi ve yüzü arasında ciddi ton farkına neden olan bu uyumsuzluk oldukça komik görüntülerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir.

Fondöten seçerken cilt kusurlarımızı örtecek kadar kapatıcılığı arttırılan ürünler kullanarak daha pürüzsüz bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eskiden fondöten üzerine sürülen kapatıcılar şimdilerde aynı şişenin içinde birleşerek bebeksi bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Dilerseniz günlük hayatınızda lıght fondötenler, özel günlerinizde ise kapatıcılığı arttırılan fondötenler kullanarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde de oldukça yaygınlaşan BB kremler günlük yaşamda hepimizin kurtarıcısı rolünü üstleniyor. Hem cilde gerekli nemi vererek besliyor hem yüzümüzdeki renk dengesini eşitliyor hem de kusurları kapatarak daha güzel bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bütün gün teninizde kalıcı olan BB kremler uzun yıllar kullanacağımız makyaj malzemesi olacak gibi.

fondöten seçimi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı