Oya Dantel Videoları

Fiyonklu İğne Oyası Örneği Yapımı

Fiyonklu İğne Oyası Örneği
Fiyonklu İğne Oyası Örneği

Fiyonklu iğne oyalarından yeni çıkan bir modelinin yapım aşamalarına göz atacağız. Fiyonkları bir firkete ile yapılıp sonradan yazma ya da tülbent kenarına eklemeli bir model inceleyeceğiz. Fiyonkların ve ara motiflerinin yapımı oldukça kolay bir yeni iğne oyası örneği öğreneceğiz.

Aynı çıtı pıtı fiyonklu iğne oyası modelinde olduğu gibi bu modeli de zorlanmadan öğrenip uygulayacağınıza eminiz. Gelin birlikte toplamda 2 sıradan ve 4 renkten oluşan yeni fiyonklu oyanın yapımına bir göz atalım.

Fiyonklu İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Arasına 11 tane sinek kanadı ile 3 tane boş zürafa yapılmıştır. Dördüncü zürafa üzerine fiyonkların takılacağı sinek kanatlarının yapımına geçilmiştir. Bu zürafalar ara için verilenlere göre biraz büyük tasarlanmıştır. Fiyonklar için toplamda 3 adet sinek kanadı yapılmıştır. Bu işlem tüm yazma ya da tülbent kenarı boyunca tekrarlanmaktadır.

Fiyonklu İğne Oyası Modeli
Fiyonklu İğne Oyası Modeli

Ardından oyadan hariç dışarıda 3 tane fiyonk oluşturulmuştur. Fiyonk yapmak için bir çengelli iğneden yardım alınmıştır. Eğer elinizde aynı boyutlarda küçük firkete varsa onla da yapabilirsiniz. Çengelli iğne uçları arasına 12 kez ip sarılarak fiyonklar yapılmıştır. Çengelli iğneden çıkarılmadan ekleneceği sinek kanadının üzerine gelinerek sabitleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu konumda iken fiyonkların üstüne bir pırpır ve onun da üstüne yan yana 3 pırpır daha yapılarak anlatım tamamlanmıştır.

Her seferinde farklı renkte fiyonklar yapılarak iğne oyası modeli renkli hale büründürülmüştür.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı