Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Fiyonklu İğne Oyası Örneği Yapımı

Fiyonklu İğne Oyası Örneği Yapımı

Fiyonklu İğne Oyası Örneği
Fiyonklu İğne Oyası Örneği

Fiyonklu iğne oyalarından yeni çıkan bir modelinin yapım aşamalarına göz atacağız. Fiyonkları bir firkete ile yapılıp sonradan yazma ya da tülbent kenarına eklemeli bir model inceleyeceğiz. Fiyonkların ve ara motiflerinin yapımı oldukça kolay bir yeni iğne oyası örneği öğreneceğiz.

Aynı çıtı pıtı fiyonklu iğne oyası modelinde olduğu gibi bu modeli de zorlanmadan öğrenip uygulayacağınıza eminiz. Gelin birlikte toplamda 2 sıradan ve 4 renkten oluşan yeni fiyonklu oyanın yapımına bir göz atalım.

Fiyonklu İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Arasına 11 tane sinek kanadı ile 3 tane boş zürafa yapılmıştır. Dördüncü zürafa üzerine fiyonkların takılacağı sinek kanatlarının yapımına geçilmiştir. Bu zürafalar ara için verilenlere göre biraz büyük tasarlanmıştır. Fiyonklar için toplamda 3 adet sinek kanadı yapılmıştır. Bu işlem tüm yazma ya da tülbent kenarı boyunca tekrarlanmaktadır.

Fiyonklu İğne Oyası Modeli
Fiyonklu İğne Oyası Modeli

Ardından oyadan hariç dışarıda 3 tane fiyonk oluşturulmuştur. Fiyonk yapmak için bir çengelli iğneden yardım alınmıştır. Eğer elinizde aynı boyutlarda küçük firkete varsa onla da yapabilirsiniz. Çengelli iğne uçları arasına 12 kez ip sarılarak fiyonklar yapılmıştır. Çengelli iğneden çıkarılmadan ekleneceği sinek kanadının üzerine gelinerek sabitleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu konumda iken fiyonkların üstüne bir pırpır ve onun da üstüne yan yana 3 pırpır daha yapılarak anlatım tamamlanmıştır.

Her seferinde farklı renkte fiyonklar yapılarak iğne oyası modeli renkli hale büründürülmüştür.

Yeni Kolay Fiyonklu İğne Oyası Videosu

Kaynak: https://youtu.be/4tkwlfWAWxI (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here