Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Fiyonklu İğne Oyası Örneği Yapılışı

Fiyonklu İğne Oyası Örneği Yapılışı

Yeni Fiyonklu İğne Oyası Örneği
Yeni Fiyonklu İğne Oyası Örneği

Bu zamana kadar sizlere çeşitli fiyonklu iğne oyaları ve yapılışlarını paylaşmıştık. Yine yeni bir fiyonklu iğne oyası modeli bulduk ve hemen sizlere sunmak istedik. Nevin Hanım’ın bir tasarımı olan bu yapılışı kolay ama bir o kadar da zarif oya örneğini umarız beğenirsiniz.

Daha önce yapılışını paylaştığımız fiyonklu iğne oyası örneği gibi bunda da fiyonklar firkete yardımı ile yazma kenarına işlenmektedir. Fiyonklar da zemin için işlenen sinek kanatlı ve pırpırlı yaprakların üzerine birer yaprak atlayarak yapılmaktadır. Fiyonklar iki ayrı renkle dönüşümlü olarak çalışılarak yazmaya eklenmektedir.

Yeni Fiyonklu İğne Oyası Modeli
Yeni Fiyonklu İğne Oyası Modeli

Yeni Fiyonklu İğne Oyası Örneği Nasıl Yapılır?

İlk önce yeşil iple fiyonklu iğne oyası örneğinin zemini geçilir. Öncelikle altına zürafaları yapılır. Üzerine de bir zürafa içine sığacak şekilde biri sağa biri sola bakan minik iki sinek kanadı çalışılır. İkinci sinek kanadının üzerine iki pırpır yapılır ve iki zürafa atlanıp üçüncüye girilir. Tekrar sıra ile aynı sinek kanatlı motifler yazma boyunca işlenir.

Bir firkete alınır ve üzerine birkaç tur ip sarılıp ortası düğümlendikten sonra fiyonk oluşturulur. Oluşturulan bu fiyonk firketen çıkarılmadan yazmadaki iki pırpırın ilkine sabitlenir. Sonraki fiyonk bir sinek kanatlı motif atlanarak diğer renkle diğer pırpırın ucuna eklenerek devam edilir.

Kaynak: https://youtu.be/pPmPl_IlwiM (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here