Fiyonklu Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Fiyonklu Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı
Fiyonklu Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

El işi çalışmalarından olan tespit ettiğim yeni iğne oya modelleri paylaşımlarına devam ediyorum. Özellikle son zamanlarda bir artış gösteren fiyonklu iğne oyası örneklerinden birinin daha yapılışını sizlere sunacağım. Bu oya örneği de Marifetli Eller kanalının bir güzel oya çalışmasıdır. Rengarenk çıtı pıtı iğne oyaları yeni renk renk fiyonklarla süslenmiştir.

Bu yeni iğne oyası toplamda 3 aşamadan oluşmuştur. Aşamaların nasıl yapıldığı özetle aşağıda anlatılmıştır.

Yeni Model Fiyonklu İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İlk sırada yeşil iple iki modelin arasına 7 tane zürafa yapılmıştır. Yedi zürafa sonunda genişçe bir göbek oluşturulmuştur. Göbeğe düğüm atarak içerisine aynı boylarda 9 tane pırpır işlenmiştir. Bu şekilde bir sonraki zürafaya batarak ara verme işlemine devam edilmiştir.

Fiyonklu Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Fiyonklu Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

İkinci sırada farklı renkli iple çalışılmıştır. İp ikiye katlanıp bu katlanmış iple beraber pırpırların içine bir zürafa ve bir pırpır yapılmıştır. Yine pırpırların eşit olmasına dikkat edilmiştir.

Üçüncü olarak fiyonklar hazırlanmıştır. Her fiyonk firkete ile hazırlanır ilk sıradaki geniş yuvaya eklenmiştir. Sonuçta ortaya şeker gibi bir fiyonklu iğne oyası modeli çıkmıştır.

Anlatımlı Fiyonklu İğne Oyası Örneği Videosu

İzleyerek öğrenmek isteyenleri için aşağıda yapılış videosunu paylaştım. Daha anlaşılır olması açısından videoyu izlemenizi ve bu kolay iğne oyası modelini yapmanızı öneririm. Özellikle ikinci sıradaki ip katlama ile yapılan işlemi videodan rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ioHvGut6yYE

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı