Fiyonklu Bebek Patiği Yapımı

Fiyonklu Bebek Patiği Modeli
Fiyonklu Bebek Patiği Modeli

O kadar şirin örgü bebek patik modelleri var ki, insan hepsinden örmek istiyor. Özellikle fiyonklu patik örnekleri çok beğeniliyor. Kız bebekleri için örülen bu patikler üzerine konulan fiyonklarla adeta bir göz ziyafeti sunuyor. İşte ben de bu tarz bir modelin yapım aşamalarının anlatıldığı bir video buldum ve hemen paylaşmak istedim.

Tabanın ortasından başlanan bu örgü patik modeli 6-9 yaş aralığındaki kız bebekler için uygundur. Pembe ve açık kahverengi tonlarında Nako Pırlanta ip tercihi yapılmıştır. 2 numara tığ ile örülmüştür. Fiyonkları süslemek için de küçük inci boncuklar kullanılmıştır.

Fiyonklu Bebek Patiği Yapımı

Bebek patiğinin yapımına 19 zincirle taban kısmından başlanmıştır. İlk önce ortasından başlanıp taban örülmüştür. Devamında kenarları yapılmıştır. Son olarak bir fiyonk yapılıp inci boncukla süslenerek patiğe eklenmiş ve kolay bebek patiği modeli tamamlanmıştır.

Fiyonklu Bebek Patiği Yapımı
Fiyonklu Bebek Patiği Yapımı

Sık iğne ve ikili tırabzanlarla birlikte artırma ve eksiltme işlemleri uygulanarak düz bir patik örülmüştür. Fiyonklara ise 10 zincirle başlanmıştır. Daha sonrasında ikili tırabzanlarla 6 sıra örüldükten sonra ortası kahverengi iple bağlanarak bir fiyonk oluşturulmuştur. Fiyonkların üzerine boncuk dikildikten sonra patiğin ön kısmına eklenmişlerdir.

Anlatımlı Tığ İşi Fiyonklu Bebek Patiği Modeli Videosu

Yapımı için tüm işlem adımlarının nasıl ilerlediğini daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki videosunu izlemelisiniz. Videoda anlatımlı olarak bu kolay bebek patiği örneğinin nasıl yapıldığı gösterilmiştir. Ayrıca işinize yarayacak birkaç püf noktası da aktarılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/XVuyo7TjRio

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı