Fitilli Yosun Örgü Modeli Nasıl Örülür

Fitilli yosun örgü modeli
Fitilli yosun örgü modeli

Hanımlar farklı bir fitilli örgü anlatımı ile tekrar birlikteyiz. Size sunacağım bu videolu örgü anlatımı fitilli yosun örgü modeli yapımı hakkında bilgi verecektir. Oldukça basit örgü tekniklerinin kullanıldığı bu yosun örneğini videolu ve yazılı anlatımı ile sizler de kolaylıkla yapabileceksiniz. Basit örgü başlangıçlarınız ve atkılarınız için oldukça güzel bir örgü örneği olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Fitilli bir yapıya sahip yosun örgü örneği malzemeleri Bonbons marka iplik ile Addi Lace değiştirilebilir şiş takımından oluşmaktadır. Tabi siz farklı fakat eşdeğer bir markanın ipliğini ve şiş takımını kullanabilirsiniz. Eğer temin etmek isterseniz Hobium mağazasından bulabilirsiniz.

Fitilli yosun örgü model malzemeleri
Fitilli yosun örgü model malzemeleri

Başlangıç seviyesinde bir yapım zorluğuna sahip olan fitilli yosun örgü örneği iki sıradan oluşmaktadır. Örneğin başlangıcı 4 ve katları olacak şekilde haroşa örerek yapılmıştır. Artı 1 kenar ilmeklerini de eklemeyi unutmayın. İstediğiniz örgü uzunluğuna erişene kadar bu iki sırayı tekrarlamalısınız.

Tüm bu açıklamalardan sonra fitilli yosun örgüsünün anlatımına geçelim. Aşağıda sunduğum yapılış videosu da sizlere yardımcı olacaktır.

Sıra 1 (Ön Yüz): Birinci sıranın ilk 2 ilmeğini düz örüyoruz. Son 3 ilmeğe kadar sırası ile 1 ters, 3 düz örüp tekrarlıyoruz. Son 3 ilmeği de sırası ile 1 ters, 2 düz örerek yapıyoruz.

Sıra 2: İkinci sıranın ilk ilmeğini 1 ters örüyoruz. Sonraki ilmekleri sırası ile 3 düz, 1 ters örerek sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz.

Fitilli örgü örneği anlatımı bu kadar. Kafanıza takılan sorular varsa bana yorumdan yazabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

VİDEO:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı