Fıstık Kabuğundan Kolye Nasıl Yapılır?

fıstık kabuğundan kolye resimli anlatım
fıstık kabuğundan kolye resimli anlatım

Değişik alanlarda farklı materyallerin kullanıldığı kendin yap projelerini hepimiz seviyoruz. Yapamasak bile onları incelemek, harika ürünlerin nasıl yaratığını görmek hepimiz için inanılmaz keyifliler. Bizler de sitemizde sizler için en özel, yapımı kolay ve pratik olan projeleri sunuyoruz. Bu projeler içinde en sevdiğiniz alanın ise takı tasarımı kendin yap projeleri olduğunu da görmekteyiz. Bu neden ile farklı malzemelerden yapılan, eşsiz güzelliklerde ki takıları sizler için derliyoruz. İşte inanılmaz güzelliği ile sizleri bir kez daha büyüleyecek olan fıstık kabuğundan kolye yapımı projemiz ile yeniden karşınızdayız. Bu eşsiz güzelliği gördüğünüzde sizler de hemen Antep fıstığınızın kabuklarını biriktirmeye başlayacaksınız. Farklı şekillerde değerlendirebileceğiniz bu kabuklar ile değişik projeler de yapmak mümkün.

fıstık kabuğundan kolye

İşlem için renkli yağlı boyalara, bir boya fırçasına, bir parça kartona, makasa, penseye ve kolye yapımında kullanılan zincir ve klipslere ihtiyacınız var.

Ayıkladığınız ve düzgün şekilde olan fıstık kabuklarınızı bir kenarda biriktirebilirsiniz. Kartonu bir tabak yardımı ile yarım ay şeklinde kesin. Sonra sivri uçlarına birer tane zincir birleştirme halkası ekletin. Bu şekilde proje bittiğinde sorun yaşamdan kolyenize bu ucu monte edebilirsiniz.

fıstık kabuğundan kolye projemizde ki en zevkli bölüme geçelim. Dilediğiniz renklerde fıstık kabuklarınızı yağlı boya ile güzelce boyayın. Farklı tonları elde etmek adına ana renkleri alıp, karışımlar ile çok hoş ve sevdiğiniz renkleri yapabilirsiniz. Özel bir kıyafetiniz için bu tasarımı düşünüyorsanız, ona göre renkler de elde edip boyama işlemini yapın.

Fıstık kabuklarını 2-3 grupta farklı renklere boyayabilirsiniz. Bundan sonraki aşama sizin tasarımınıza kalmış bir durum.

fıstık kabuğundan kolye nasıl yapılır

Modelinizin boyama işlemi bittikten sonra, bir silikon yapıştırıcı yardımı ile kabukları, kartonun üzerine uygun şekilde dizin. Bu şekilde farklı tonlarda farklı modelleri de yaratabilirsiniz.

fıstık kabuğundan kolye resimli anlatım

Zincir takma işlemini de sonlandırdıktan sonra fıstık kabuğundan kolye yapımı işlemlerimiz son bulacak. İşte inanılmaz görselliğe sahip eşsiz ve farklı bir kolyeniz oldu bile. Sizler de bu projenizi en özel şekilde yapılandırabilir, farklı kıyafetleriniz ile stil yaratabilirsiniz. Renk ve desen seçimi ise tamamen sizin zevkinize kalmış bir konudur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı