Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Tığ Oyası Modeli

Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Tığ Oyası Modeli
Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Tığ Oyası Modeli

Ne güzel şeylerdir yazmalar, yemeniler ve tülbentler o muhteşem oyalarıyla. Bin bir emekle yapılan o muhteşem modeller, gelinlerin, annelerin ve ninelerimizin güzelliklerine güzellik katar. Bu konumuzda da sizlere tığ ile firkete oyası yapımı ile ilgili bir paylaşım hazırladık. Firkete oyası oldukça farklı ve tercih edilen bir oya olsa da, yapımı biraz da zahmetlidir. Bu modelimiz ise tığ ile benzer bir sonucu elde etmenize olanak sağlıyor.

Tığ İşi Yalancı Firkete Oya Örneği Anlatımı

Her ne kadar tığ ile yapılsa da, görüntü itibari ile firkete oyasını andıran bu hoş modelin yapımı da oldukça kolay.

Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Oya Modeli
Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Oya Modeli

İpinizi tığ baskısına sabitleyin. 3 zincir çekin. Tığ batıya girin ve önce 2, sonra 2 ve sonra iki ile kapatın.

Bu şekilde yalancı firkete oyası yapına devam ediyorsunuz. Ara noktaları bu şekilde doldurun. Daha sonra çiçek kısmını yapacaksınız.

Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Tığ Oyası Örneği
Firkete Oyasını Andıran Yeni Tasarım Tığ Oyası Örneği

Yaprak kısmını da yaptıktan sonra çiçekli kısmı yapmaya başlayabilirsiniz. Kullanacağınız renge geçiş yapın. Sonrasında anlatılan şekilde çiçeğinizi yapabilirsiniz. Görüntü olarak iğne ve firkete oyasına benzeyen çiçeğimizi yapıyoruz.

Yalancı Firkete Oyası Modeli Videosu

Videolu modellerimizi daha fazla sevdiğinizi biliyoruz. Özellikle detaylı şekilde anlatımlar ve görsel izleme olanağı olduğu için model yapımında daha faydalı oluyor. Bu nedenle sizlere tığ ile firkete oyası yapımını da videolu şekilde paylaşmak istedik. Aşağıda ki videoda, modelin tüm yapılış aşamalarını detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/LTJN30fFh0c (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı