Firkete ile Harika Modeller Yaratın

firkete örgü yapılışı
firkete örgü modelleri

Farklı ve özel birçok örgü işçiliği vardı. Bunlardan tığ ve şiş ile yapılanlar en fazla tercih edilen metotlar arasında yer alır. Ancak geçmişten günümüze uzanan farklı tekniklerden birisi de firkete işçiliğidir. Bu özel ve değişik sistem sayesinde, özel ipler ile farklı modeller yaratmak mümkündür. Özellikle yeni nesil kullanıcıların bu tekniğe fazla yatkın olmadığını görülmektedir. Bu neden ile firkete örgü modelleri ve yapılışları hakkında detaylı bir bilgi paylaşmak istedik.

Değişik şekillerde yapılan firkete işçiliği U şeklinde bir şiş ve tığ ile örülmektedir. Bu şekilde uygun bir ip ile uzun parçalar elde eder, daha sonra bu parçaları değişik şekillerde tığ ile birleştirerek çok gösterişli ve özel modeller elde edersiniz. Özellikle firkete örgü modelleri arasında yaygın olarak şal yapımları bulunur. Hafif çiçek motifleri ve değişik tüylü ipler ile uygulanan bu modeller, etkili ve inanılmaz bir yapıdadır. Bu özel motifler eklenerek çok şık ve harika motiflerin oluşmasını da sağlamış olurlar. Yetenekli bayanların ellerinde inanılmaz bir güzelliği bürünen tiftik ve angora tarzı ipler, firkete yardımı ile daha bir şık ve gösterişli olacaktır.

Başlangıçta zorlanabileceğiniz bu yöntem, sürekli olarak yaptığınızda el alışkanlığı ile daha hızlı yapabileceğiniz bir metot olacaktır. Bu etkili metot sayesinde hoş, dayanıklı ve sıcak şallar, yelekler ve örtüler de yapabilirsiniz. Firkete örgü modelleri oldukça hoş görünüme sahip bir o kadar da zevkli yapılan modellerdir. Sizler için derlediğimiz modellerden fikirler alabilir, firkete tekniğini öğreneceğiniz video ile sizler de hemen firkete işlerine başlayabilirsiniz. Renkli ve ebruli ipler ile uygulayabileceğiniz bu modeller aynı zamanda tek renk uygulamalar ile de harika sonuç alabileceğiniz bir yöntemdir. Bu farklı örgü tekniği aynı zamanda yemeni ve yazma oyalarında da farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı