Fırfırlı Yelek Nasıl Örülür?

fırfırlı yelek örgü modeli
fırfırlı yelek örgü modeli

Son zamanların en gösterişli örgü modası fırfırlı yelek ile girdiğiniz her ortamda hemen fark edileceksiniz. Örülmesi oldukça kolay ve zevkli ilerleyen bu yeleğin yapımına carmen iple başlarsanız daha güzel bir görüntü yakalayacaksınız. Yaptığım yelek güzel ve dökümlü dursun istiyorsanız seçiminizi ince ipten yana kullanmalısınız. Fırfırlı yeleğe 55 zincir çekerek başlayınız. Çektiğiniz zincirin her ilmeğine tek batarak ikili trabzan yapınız. 55 zinciri tamamlayana kadar bütün ilmeklere aynı işlemi uygulayınız. Daha sonra 5 zincir çekip dönüş alarak bir boş bir dolu şeklinde ilerleyerek 1 ilmek atlayıp ikinci ilmeğe ikili trabzan yapınız. Yine sıra sonuna kadar bir dolu bir boş devam ediniz. 4 sıra tamamlanana kadar böyle devam ederek kafesler oluşturunuz. Beşinci sıraya geldiğinizde kafeslerin üzerindeki yerden yuvayla birlikte ikili trabzan yapınız. Her dört sırada bir bu işlemi tekrar ediniz. 18. Sıraya geldiğinizde kol kesimi için 4 kafesi boş bırakınız. 8 kafes daha ördükten sonra kesim işlemini yaparak bir parçayı tamamlamış olacaksınız.

Yine 55 zincirle başlayarak ikinci parçayı da aynısı gibi örmelisiniz. Yeleğin arkası için 90 zincir çekerek yine her ilmeğe tek tek batırıp ikili trabzan yapınız. 90 zincir bittikten sonra bir üste 5 zincir çekerek geçiniz. Birer ilmek atlayarak her ikinci ilmeğe ikili trabzan yapınız. Bir zincir çekip bir ilmek atlayıp ikinci ilmeğe ikili trabzan yapınız. Sırayı bu şekilde tamamlayınız. Yanları örerken yapıldığı gibi 18 sıra kafes örerek kol kesimize geçiniz. Yelek arkasının her iki tarafından üçer kafesi boş bırakınız. Kol kesiminden sonra 8 sıra daha örünüz ve arkayı bitiriniz. Parçaları birbirine diktikten sonra şahane yeleğiniz kullanıma hazır.

fırfırlı yelek örgü
fırfırlı yelek örgü modeli
yelek örgü fırfırlı
fırfırlı yelek modeli
fırfırlı yelek modelleri
fırfırlı yelek örgü örme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı