Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Fırfırlı Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Fırfırlı Örgü Bebek Yeleği Yapımı

120
0
PAYLAŞ
Fırfırlı örgü bebek yeleği örneği
Fırfırlı örgü bebek yeleği örneği

Bundan önceki örgülerimde yine harika motifler işledik. Fakat bu sunacağım fırfırlı örgü bebek yeleği yapımı, kesinlikle örgü işine gönül vermiş hanımların dikkatini çekecek türdedir. Fırfırlı türde örgü bebek yeleğinde bir adet yumak yeterli olabilmektedir. İlk başlangıçta hemen 70 kadar ilmek atarak başlangıcı yapıyoruz. Örmesi gayet zevkli olan bu modelde her şey aslında basittir. Devamında hemen 10 kadar haraşo yaparak 50 kadar da düz şekilde ilerlemeliyiz. Sonrasında ise 10 tane haraşo daha yaparak 35 kadar haraşo sırası oluncaya dek örmesini devam ettiriyoruz. Kol altı kısmında ise beş kadar ilmeği eksiltme yapmamız gerekecektir.

Sonrasında ise 18 tane kadar haraşo daha yaparak sırasını hemen örmeye devam ediyoruz. Daha sonra da beş tane haraşo yapıp, dokuz kadar düz şekilde ilerleyeceğiz. 32 kadar daha haraşo yaptıktan sonra yine 9 kadar düz devamını getirip, beş kadar daha haraşo örmeye devam ediyoruz. Bunu da tamamladıktan sonra ise dört tane haraşo sırasını örmeliyiz. Sonra yaka kısmında ise 16 kadar ilmek daha yapıp kapatma işlemi sağlamalıyız. İkinci sırada ise üç kadar daha ilmekle başlamalı ve kapatma işlemini yapılmalı. İkinci sırasına eriştikten sonra da üç kadar daha ilmek atıp o kısmını da kapatmış olacağız.

Şiş ile de beş kadar daha haraşo yapmalıyız. Sonrasında ise dokuz kadar daha düz giderek ilerlemeliyiz. Devamında ise 5 tane daha haraşo ile kalacak şekilde ilerliyoruz. Bu şekilde yine 22 tane daha haraşo sırasını örmemiz gereklidir. Kol altı kısmında ise 5 ilmek kadar artırma yapılmalıdır. 35 tane daha haraşo ile ilerleyerek örmeliyiz. Fırfır kısmına geçtiğimizde ise yeleğin arkasını şişe geçirmeliyiz ve fırfır desenini uygulamalıyız. Bu şekilde gidip 1 düz ve dört tane haraşo yapıp ilerliyoruz. 5 tane daha artırma sayısına ulaşıyoruz ve örmeyi sürdürüyoruz. Sonunda ise kapatma işlemi uyguluyoruz. Diğer kısmı da yani yan tarafını da aynı şekilde örmeyi sürdürmeliyiz.

Elimizden geldiğince size kolay bir şekilde yapımını anlatmaya çalıştım. Umarım kolay gelmiştir; herkese iyi günler dilerim.

PAYLAŞ
Önceki makale2016-2017 Sokak Modasından Esintiler
Sonraki makaleGözleri Ovuşturanlar Dikkat

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here