Fırfırlı Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Fırfırlı çiçekli lif
Fırfırlı çiçekli lif

Hanımlar bu kez de farklı lif model arayışı içinde olanlar için youtuber Ören Hanım’ın Fırfırlı Çiçekli Lif modeli hakkında bir paylaşımda bulunmak istedim. Diğer örgü lif modellerine göre daha zengin bir motif yapısına sahip olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle fırfırlı çiçek motifi bu lif üzerinde oldukça hoş bir görüntü sergilemiş diyebilirim.

Fırfırlı çiçek lif yapımı aşamalarını aşağıda yayınlayacağım yapılış videosundan izleyip uygulayarak sizler de kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lif modelinde mor ve beyaz çiçekler, mor çiçekler arasında yeşil yapraklar yapılmış olduğunu görebilirsiniz. En sonda bu çiçek motiflerinin etrafına fırfır yapılmış ve bu fırfırın etrafı da mor renkli iple işlenerek ortaya harika bir lif işi çıkarılmış.

Fırfırlı çiçekli lif video
Fırfırlı çiçekli lif video

Yuvarlak lif örneğinin başlangıcında ilk etapta ortadaki mor çiçek yapılmış. Sonrasında etrafına beyaz çiçekler işlenmiş. Beyaz çiçekler eklendikten sonra da etrafına yine araları boşluklu mor çiçekler yapılmış. Boşluklara da yeşil yapraklar yapılarak ilk aşama tamamlanmış. Sonra lif yapımına geçilmiş. Üst tarafı 9 sıra olana kadar örme işlemi devam edilmiş ve yuvarlak bir lif halini alması sağlanmış.

Fırfırlı lif örmede kurgumuz şu şekilde olmalı diye bir yol gösterilmiş. İlk etapta çiçekler ve ardından altının örülmesi tavsiye edilmiş. Yani öreceğimiz çiçeklerin boyutlarına göre lif örmemiz için alt kısmın örülmesi sonraya bırakılmış. Ayrıca çiçekler üzerine inci döşenmesi örgü lifinize ayrı bir görsellik ve zenginlik katacağı söylenmiş.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı