Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Yapımı

Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Modeli
Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Modeli

Bir çiçek bahçesini andıran çiçekli lif modellerini kim sevmez ki? Birbirinden renkli ve birbirinden güzel sabunluk örnekleri içimizde de çiçekler açmasını sağlamaz mı? Tabi ki sağlar. Ben de bahara girdiğimiz bu aylar da yeni bir çiçekli lif örneği yapımının anlatıldığı videoyu beğeninize sunmak istedim. Ören Hanım’ın yeni bir paylaşımı olan bu çeyizlik lifin nasıl yapıldığını gelin hep birlikte inceleyelim.

Ayrı ayrı örülen yuvarlak çiçekli motiflerin sonrasında bir araya getirilip kenarlarına fırfır oluşturulması ile yapılmıştır. Bir motif ortada diğerleri etrafında olacak şekilde toplamda 7 motiften meydana gelmiştir. Örnek sabunluk lifin yapımında krem, sarı ve yeşil renklerde Ören Bayan Kristal lif ipi ile 7 numara tığ kullanılmıştır.

Fırfırlı Çiçek Bahçesi Kolay Lif Yapımı

Yuvarlak motiflerin ayı ayrı örülmesi ile başlanılmıştır. İlk olarak ortasındaki papatya motifi örülmüştür. Sarı iple zincir çekilip halka oluşturulmuş ve içi de üçlü tırabzanlarla doldurularak papatyanın tomurcuğu yapılmıştır. Ardından krem renginde ipe geçilerek tomurcuğun etrafı dörtlü fıstıklarla çevrilmiştir.

Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Yapımı
Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Yapımı

Sonrasın zincirlerle bu fıstıkların arkasına zincirlerle 6 yuva yapılmıştır. Bu yuvaların her birinin içerisine yeşil ip ile ilmekleri biraz uzun tutup ikişer tane dörtlü fıstık örülmüştür. Ardından arada krem rengi de olacak şekilde yeşil yapraklar yapılmıştır. Son sırada bir sıra krem fıstıklar örülerek ilk yuvarlak dilim elde edilmiştir.

Tüm dilimler birbirlerine eklendikten sonra kenarlarına fırfır yapılmıştır. Fırfır için fıstık yapar gibi krem iple uzun ilmekler edinilmiş ve sarı iple içinden ikişer ikişer çekilmiştir. Tüm dilimler bu fırfırlardan örülerek bu güzelim çiçekli lif modeli anlatımı bitirilmiştir.

Anlatımlı Fırfırlı Çiçek Bahçesi Lif Örneği Videosu

Çiçekli lifi oluşturan yuvarlak motiflerin örülmesi, birleştirilmesi ve kenarlarına fırfır yapılması aşamaları detaylı olarak aşağıdaki videosunda aktarılmıştır. Videoyu izleyip bu kolay lif yapımını daha iyi öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/uxn9gT3KcaI

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı