Fırfırlı Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı

Fırfırlı Ajurlu Bebek Yeleği Yapımı
Fırfırlı Ajurlu Bebek Yeleği Yapımı

Kız bebekleriniz için oldukça beğeneceğiniz bir bebek yeleği yapılış videosunu sizlerle paylaşıyorum. Hem ajurlu hem de fırfırlı bir model olan bu bebek yeleği 1,5-3 yaş arasındaki bebekler için uygundur. Belki de daha önce görmediğiniz bir modeldir. Kız çocuğunuza oldukça da yakışacaktır.

Yeleklerin özellikle kenar kısımlarına ayrı bir güzellik katan fırfırlar bu yelekte de kullanılmıştır. Delikli bir örgü tekniği olarak bilinen ajur da bu bebek yeleğine ayrı bir güzellik katmıştır. Düğmeler yukarı sol kısma konumlandırılmıştır. Diğer bebek yeleklerine göre farklı bir yerde olmasına rağmen güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim. Videoda örülen fırfırlı bebek hırka modeli 32 santime 40 santim boyutlarındadır.

Fırfırlı ajurlu bebek yeleği için malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 1 adet Nako Lüks Minnoş örgü ipi
  • 3,5 numara normal şiş
  • 3,5 numara misinalı şiş

Fırfırlı Ajurlu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bu bebek yeleği arkadan başlamalı bir yelektir ve başlangıcı 80 ilmek ile kurulmaktadır. Arkası kenar kısımları haroşa arası düz olarak örülmüştür. Ön tarafa dahil olacağı için bir kenara daha fazla sayıda haroşa yapılmıştır. Kol kesimi yapılıp, omuz ve boyun kısmına gelene kadar bu şekilde ilerlenmiştir. Yaka kesiminde misinalı şişten yararlanılmıştır. Sol ve sağ koldaki ajurların yapımına geçilmiş ve kenar kısımlardaki fırfırların yapımına geçilmiştir. Sol kol kısmı fazla olan haroşalı kısmın üzerine dikilmiştir. Son olarak düğmelerin dikilmesi ile ajurlu bebek hırka modeli tamamlanmıştır.

Sizler de farklı fırfırlı bebek hırka modelleri ve ajurlu bebek hırka modelleri arayışı içerisinde iseniz sitemi mutlaka takip ediniz.

Kenarları Fırfırlı Ajurlu Bebek Yeleği Video Anlatımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı